Bu haberi 37. Sayı'da, 37. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 187 kişi tarafından okundu.
Murat Başarır: Her yıl Başer Otomotiv olarak fuarda yerimizi almak için gayret gösteriyoruz.

Murat Başarır: Her yıl Başer Otomotiv olarak fuarda yerimizi almak için gayret gösteriyoruz.

Sektörün öncü şirketlerinden biri olan Başer Otomotiv’in Kamu ve Özel Satışlar Müdürü Murat Başarır ile Citytech 9. Uluslararası Belediye ve Çevre Fuarı üzerine konuştuk.

Citytech 9. Uluslararası Belediye ve Çevre Fuarı’ndan beklentileriniz nelerdi, bunların ne kadarı karşılandı?

En büyük beklentimiz mevcut üst yapılı ürünlerimizi birebir kamu kurum ve kuruluşları yetkililerine ve belediye yetkililerine olduğu gibi sunabilmek; mevcut ihtiyaçlarına, bu ürünler ve var ise farklı ürün beklentilerine orada sıcağı sıcağına cevap verebilmek idi.

Bunu da ziyarete gelen misafirlerimiz ile başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olduk.

Başer Otomotiv olarak belediye ve çevre ekipmanları sektöründeki konumunuzdan bahseder misiniz?

Satış profilimizin toplam satış adeti içindeki yaklaşık % 30’luk oran kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan satışları kapsamaktadır. Kamu Satışları adı altında değerlendirilen bu satışlar bu tür fuarlara ziyaretçi olarak katılan kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve bu kurumların ana yüklenici iştiraklerini kapsamaktadır. Bu tür fuarlar bu müşterilerle bizleri bir araya getiren uygun mecralardır. Her yıl biz de Başer Otomotiv olarak bu fuarda yerimizi almak için gayret gösteriyoruz.

Citytech 9. Uluslararası Belediye ve Çevre Fuarı, aynı zamanda idari ve mali sıkıntılar yaşamakta olan yerel yönetim yetkilileri ile sorunlara çözüm üretebilecek olan firmaların bir araya geldiği bir platform oldu. Firmanızın ne gibi çözümler önerdiğini öğrenebilir miyiz?

Öncelikli hedefimiz bu kurumlara bu platform ve gerekse ziyaretler ile birlikte mevcut mali sıkıntılarını aşmak için öneriler sunmaktır. Gerek İller Bankası, gerek diğer banka kredi çözümleri ve devlet tarafından başvuru neticesinde verilen hibeler hakkında bilgi ve çözümler sunuyoruz.

Fuarda katılımcılara sunduğunuz projelerinizden bahseder misiniz?

Araçlarımızı ister şase olarak ister A’dan Z’ye istenilen ekipman üstüne kurulmuş şekli ile tamamlanmış araç olarak kurumların park sahasına teslim edebileceğimizi anlattık. Örnek ekipmanlı araçlarımızla yaptığımız işlerin güvenilirliği, dayanıklılığı ve Onaylı Üst Yapıcılarla birlikte tampondan tampona Ford Otosan onayında garanti verdiğimizi kendilerine aktarabilmiş olduk. Araçlarımızın her türlü ekipman için yeterli güç ve kapasiteye sahip olduğu da bu vesileyle anlatılmış oldu. Yerli üretici olmamızın en büyük avantajı olan hızlı teslim ve yedek parça bulunurluğu ve yeni açılan Ar-Ge tesisimizin gelecek yeni ürün gamlarına büyük bir atak ve katkı sağladığına dair bilgilendirmeler yapma şansı elde ettik


TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ