Bu haberi 38. Sayı'da, 50. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 876 kişi tarafından okundu.
MAKFED YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ

“Toplumumuzun yaşam kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir gelişmesine hizmet eden makina imalat sektörünün, kalite, teknoloji geliştirme ve yenilikçilikte uluslararası düzeyde rekabetçi bir yapıya ulaşmasına katkı sağlayan, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir tepe organizasyon olmak” amacıyla kurulan Makina İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED), 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 17 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirdi.

2014 yılında on dört kurucu derneğin katılımıyla kurulan ve bugün on altı üyeye sahip olan MAKFED’in Ankara’da bulunan merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, 2017 yılına kadar görev yapacak olan yönetim kurulu seçildi. MAKFED’in başkanlığını ise Adnan Dalgakıran üstlendi.

Teşekkür konuşması yapan MAKFED Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran şunları söyledi: “Federasyonumuz yedi yılı bulan yoğun bir hazırlık sürecinin ardından 2014’ün sonunda on dört sektör derneğinin bir araya gelmesiyle oluştu. Bugün makine imalat sektörünün büyük bölümünü kapsayan on altı sektör derneğinin katılımıyla, tek çatı altında sektörel bütünleşme yolunda tarihî bir adım attık. Yirmi alt sektörden kendi segmentlerinde en büyük bin dört yün elli firmayı temsil eden bu derneklerin işbirliğiyle, faaliyetlerimize makine imalat sanayii ile ilgili tüm politika ve uygulamaların belirlenmesinde etkin rol üstlenmek üzere yön vereceğiz. MAKFED olarak makine imalat sektörünün toplam kalite, Ar-Ge ve inovasyon konularında uluslararası rekabete uygun bir yapıya kavuşmasını sağlamak ve sektörün, diğer yan sektörler ile beraber kalkınmasına katkıda bulunmak en önemli hedefimiz. MAKFED ve üyeleri 19 AB Federasyonu’nda Türk makine sektörünü temsil ediyor, bu çok önemli bir lobi gücüdür.”

AKDER (Akışkan Gücü Derneği), AMD (Ambalaj Makinecileri Derneği), ARÜSDER (Araç Üstü Ekipman İmalatçıları Derneği), AYSAD (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği), BESİAD (Bağlantı Elemanları Sanayici ve İşadamları Derneği), ENOSAD (Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği), İMDER (Türkiye İş Makinaları Distrübütörleri ve İmalatçıları Birliği Derneği), İSDER (İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği), İSKİD (İklimlendirme, Soğutma, Klima İmalatçıları Derneği), KBSB (Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği Derneği), MİB (Makina İmalatçıları Birliği Derneği), PAGDER (Plastik Sanayicileri Derneği), POMSAD (Türk Pompa ve Vana Sanayicileri Derneği), TARMAKBİR (Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği Derneği), TEMSAD (Tekstil Makine ve Aksesuarları Sanayicileri Derneği) ve TEVİD’in üyeleri arasında yer aldığı (Elektrikli Vinç İmalatçıları Birliği Derneği)MAKFED’in Birinci Dönem Yönetim Kurulu’nda yer alan isimler şöyle belirlendi:

Adnan Dalgakıran (MİB)

Kutlu Karavelioğlu (POMSAD)

Hüseyin Semerci (PAGDER)

Mehmet Sefa Targıt (AYSAD)

Şenol Önal (TARMAKBİR)

Ali Eren (KBSB)

Adil Nalbant (TEMSAD)

Halil Tamer Öztoygar (İMDER)

Önder Bülbüloğlu (TEVİD)

Toplantı, federasyonun oluşumunda katkısı bulunan kurucu üye firmaların temsilcilerine birer teşekkür plaketi sunulmasıyla sona erdi. 


TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ