Bu haberi 44. Sayı'da, 46. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 623 kişi tarafından okundu.
HBB, İTFAİYE FİLOSUNU 14 YENİ ARAÇLA GÜÇLENDİRDİ

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), bünyesindeki her birimin donanımını arttırmak amacıyla teknik ve araçsal takviyelerin yapılması noktasında yoğun çaba harcıyor.

HBB İtfaiye Daire Başkanlığı, olası afetlere anında müdahale edebilmek amacıyla araç filosunu çağın şartlarına uygun bir şekilde günden güne genişleterek hizmet kalitesini arttırıyor.

 

14 YENİ İTFAİYE ARACI, HATAY HALKININ HİZMETİNDE

HBB İtfaiyesi bu kapsamda, 4 adet 13 tonluk, 10 adet de 8 tonluk tam donanımlı itfaiye aracını filosuna kattı. 14 yeni araç, 14 Nisan Perşembe günü HBB İtfaiye Ana Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen törenle hizmete girdi.

Törene Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yanı sıra HBB İtfaiye Daire Başkanı Fevzi Kilisli ve itfaiye ekipleri katılım gösterdi.

 

HBB İTFAİYESİ TAM DONANIMLI YENİ ARAÇLARLA TAKVİYE EDİLDİ

Törende filoya kazandırılan yeni araçlarla ilgili bilgiler aktaran HBB İtfaiye Daire Başkanı Kilisli, "Olaylara en hızlı şekilde müdahale edebilmek amacıyla filomuzu genişletiyoruz. Afetlerde meydana gelebilecek can ve mal kayıplarının önüne geçebilmek ve meydana gelebilecek zararları en aza indirebilmek amacıyla teşkilatımıza, çağın teknoloji imkanlarına sahip yeni araçlar kazandırmayı sürdüreceğiz” dedi.

Kurban kesimi ve edilen dualarla başlayan yeni araçların hizmete sunum töreni, Başkan Savaş'a filoya kazandırılan yeni araçların tanıtılmasıyla sona erdi. 


TÜM HABERLER
ajans365.com.tr