Bu haberi 45. Sayı'da, 20. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 753 kişi tarafından okundu.
HBB İTFAİYESİ, ARAÇ FİLOSUNU ÇAĞIN GEREKLERİNE UYGUN OLARAK GÜÇLENDİRİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), vatandaşlara kaliteli hizmetler sunmak bağlamında teknolojik gelişmelerin ışığında ilerleme kaydetmeyi sürdürüyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), bünyesindeki her birimin donanımını arttırmak amacıyla teknik ve araçsal takviyelerin yapılması noktasında yoğun çaba harcıyor.

HBB İtfaiye Daire Başkanlığı, olası afetlere anında müdahale edebilmek amacıyla araç filosunu çağın şartlarına uygun bir şekilde günden güne genişleterek hizmet kalitesini arttırıyor.

ALIMI YAPILAN 6 ADET YENİ MASFALLI İTFAİYE ARACI, HATAY’IN 6 İLÇESİNDE HİZMET VERECEK

HBB İtfaiyesi, eğitimli, donanımlı ve fedakâr personelleri ile Hatay geneline daha efektif ve nitelikli hizmetler verebilmek amacıyla dünyada kullanılan itfaiye teknolojilerini yakında takip ederek filosunu günden güne güçlendiren atılımlar yapıyor.

İl genelinde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması hususunda en önemli birimlerin başında gelen HBB İtfaiye Dairesi Başkanlığı, hizmet kalitesini arttırarak olası afetlere hızlı müdahale edebilmek amacıyla araç filosuna 6 adet mafsallı itfaiye aracı ekledi.

KİLİSLİ: YAŞANABİLECEK OLASI HERHANGİ BİR AFETTE MEYDANA GELEBİLECEK CAN VE MAL KAYIPLARININ ÖNÜNE GEÇEBİLMEK AMACIYLA ÇAĞIN TEKNOLOJİLERİNE UYGUN ARAÇLARI FİLOMUZA KAZANDIRDIK

Profesyonel eğitimden geçen HBB İtfaiye personelleri tarafından kullanılacak olan yeni araçların 6 ile dağıtılacağını açıklayan HBB İtfaiye Daire Başkanı Fevzi Kilisli, “Hatay’da yaşanabilecek olaylar ile afetlere en hızlı müdahaleleri gerçekleştirebilmek amacıyla araç filomuzu genişletiyoruz. Yaşanabilecek olası herhangi bir afette meydana gelebilecek can ve mal kayıplarının önüne geçebilmek amacıyla çağın teknolojilerine uygun araçları filomuza kazandırdık. Yeni aldığımız mafsallı 6 adet merdiven, uzunluğu 28 metre olan araçlar Antakya, Reyhanlı, Samandağ,

Yayladağı, Dörtyol ve İskenderun ilçelerimize hizmete girecek. İlerleyen günlerde diğer ilçelerde de araç filomuzu ve ekipmanlarımızı güçlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

“DEFNE VE ARSUZ İLÇELERİNDE YENİ PERSONEL VE EKİPMANLAR İLE OLASI FELAKETLERE HIZLI MÜDAHALE EDİLECEK”

 

Ayrıca Defne ve Arsuz ilçelerinde yeni personel ve ekipmanlar ile ilçe istasyonlarının hizmete açıldığını da kaydeden Kilisli, Büyükşehir Belediyesi olarak olası felaketlerde hızlı müdahalenin sağlanacağını ifade etti.

 

Afetlerde meydana gelebilecek can ve mal kayıplarının önüne geçebilmek ve meydana gelebilecek zararları en aza indirebilmek amacıyla teşkilatlarını gün geçtikçe güçlendirdiklerinin altını çizen Kilisli, itfaiye personeline verdikleri eğitim ve çağın teknoloji imkanlarına sahip yeni araçlarla Hatay’a daha iyi hizmet sunmaya hazır olduklarını söyledi.


TÜM HABERLER
ajans365.com.tr