Bu haberi 46. Sayı'da, 14. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 794 kişi tarafından okundu.
ALLİSON ŞANZIMAN DONANIMLI İLK MERCEDES-BENZ ANTOS, IFAT FUARINDA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

 

IFAT Fuarı’nda ilk Allison 3000 Serisi™ tam otomatik şanzıman donanımlı Mercedes-Benz Antos modeli ve Bucher Belediyesi’nin Allison 3500 model şanzımanlı yeni tek motorlu yol süpürme aracı sergilendi.

 

Allison 3000 Serisi tam otomatik şanzıman donanımlı 7.7 litre ve 260 kW gücündeki OM 936 motora sahip 26 ton ağırlığındaki Mercedes-Benz Antos, dünyanın önde gelen su, kanalizasyon, atık ve hammadde yönetimi fuarı olan IFAT’ta ilk kez görücüye çıktı. Allison, IFAT’da tam otomatik şanzıman ürün yelpazesini  tanıtırken Avrupa’nın önde gelen birçok araç üreticisi de atık toplama ve belediye hizmetleri için sundukları araçlarını Allison donanımı ile sergiledi.

Allison 3200 modelinin sunulmasıyla Daimler AG, pazarın yüksek araç performansı, güvenilirlik ve zorlu koşullarda kontrollü sürüş sağlanması yönündeki taleplerini en ideal şekilde karşılıyor. 2535L 6x2 açık kasa modeli, Allison 3200 tam otomatik şanzıman donanımına sahip.

Allison tam otomatik şanzımanların patentli tork konvertörü sayesinde aktarma organlarındaki aşınma ve deformasyon azalırken, daha az bakım gerekliliği ve üstün kalkış sağlanıyor. Bu özellik, çöp kutusu ve konteynerlerin doğru hizalanmasını, dar alanlarda aracın rahat kullanımını ve düşük hızlardaki çalışma koşullarında da hassas araç kontrolü sağlıyor.  

Allison tam otomatik şanzımanlar, gelişmiş ortalama hız, verimlilik ve sürücünün rahatı için kusursuz ve kesintisiz vites geçişleri sunuyor. Antos’ta bulunan Allison konfigürasyonu ise iş döngüsü ve yol koşullarına göre en uygun vitesi otomatik olarak seçen Allison’un son yakıt tasarrufu teknolojisi FuelSense® özelliğini de içeriyor.

Fuarda ayrıca Bucher Belediyesi ise Euro 6, Daimler ATEGO şasisine sahip Allison 3500 model tam otomatik şanzıman donanımlı yeni tek motorlu yol süpürme aracı CityFant 6000’i sergiledi. Bucher temizleme makinesi 2200 rpm'de 238 bg (175 kW) ve 1,200-1,600 rpm’de 1000 Nm tork sunan bir OM 936 motoruna sahip.

Genel olarak dayanıklılık, performans, optimum yakıt tüketimi ve düşük hızlarda hassas araç kontrolü avantajları Allison tam otomatik şanzımanları, atık toplama, sokak temizliği ve diğer belediye hizmetlerinin günlük çalışmaları için ideal şanzıman seçeneği olarak ön plana çıkartıyor. 

TÜM HABERLER
ajans365.com.tr