Bu haberi 48. Sayı'da, 8. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 468 kişi tarafından okundu.
DÜNYA PAZARLARINDA BURSA’NIN MARKA DEĞERİ YÜKSELİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Almanya Berlin’de düzenlenen İnnotrans 2016 ve Hannover’de düzenlenen dünyanın en büyük ticari araç ve yan sanayi fuarlarına katılan Bursalı firmaları ziyaret etti.

Berlin’deki İnnotrans 2016’ya Türkiye’den katılan 80 firmanın yarısının Bursa firması olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, Durmazlar’ın Kocaeli için ürettiği tasarımın ziyaretçiler tarafından büyük beğeni kazandığını söyledi.

Bursa’da üretilen tramvayın Türk malı olduğuna kimsenin inanamadığını belirten Başkan Altepe, “tüm yabancı uzmanlar tramvayın tüm detaylarını dikkatle inceliyor. Bu tür fuarlarla Türkiye olarak dünya pazarlarındaki payımız daha da artıyor” dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Almanya Berlin’de düzenlenen İnnotrans 2016 ve Hannover’de düzenlenen dünyanın en büyük ticari araç ve yan sanayi fuarlarına katılan Bursalı firmaları ziyaret etti. Berlin’deki İnnotrans 2016’ya Türkiye’den katılan 80 firmanın yarısının Bursa firması olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, Durmazlar’ın Kocaeli için ürettiği tasarımın ziyaretçiler tarafından büyük beğeni kazandığını söyledi. Bursa’da üretilen tramvayın Türk malı olduğuna kimsenin inanamadığını belirten Başkan Altepe, “Tüm yabancı uzmanlar tramvayın tüm detaylarını dikkatle inceliyor. Bu tür fuarlarla Türkiye olarak dünya pazarlarındaki payımız daha da artıyor” dedi.

 

Almanya’nın Başkenti Berlin’de iki yılda bir düzenlenen, Demiryolu Trafik Teknolojisi, Raylı Taşıtlar, Yolcu Hizmetleri, Otoyol Planlama, İletişim Teknolojisi, Bilgi İşlem Tesisat, Lojistik, Tünel Geçişi İnşaatı, Demiryolu Mühendisliği, Demiryolu, Yapı Parçaları, Sinyalizasyon Sistemleri, Araç, Trafik Kontrol, Köprü İnşaat, Navlun Ulaşım Sistemleri, Ekipmanları, Taşıma Ekipmanları, Ulaştırma Teknolojisi, Bilişim Hizmetleri, Güvenlik Sistemlerini kapsayan İnnotrans 2016’ya Türk firmaları damgasını vurguladı. Türkiye’den 80’e yakın firmanın katıldığı fuarı gezen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu firmalar arasındaki 40 Bursa firmasının stantlarını gezdi. Özellikle raylı sistem araçlarının bulunduğu alan ziyaretçilerden büyük ilgi görürken, Bursa’da Durmazlar firmasının Kocaeli için ürettiği özel tasarım araç da büyük beğeni topladı. Kocaeli için üretilen tramvayı inceleyen Başkan Altepe, firma yetkililerden fuar hakkında bilgiler aldı.

 

Dünya pazarlarındaki payımız artıyor

İnnotrans’ın iki yılda bir düzenlenen ve sektör temsilcilerini bir araya getiren dünya çapında önemli bir fuar olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, her geçen yıl bu fuara katılan Türk firma sayısının da arttığını kaydetti. Türk firmalarının dünya pazarlarındaki payının da sürekli arttığına dikkat çeken Başkan Altepe, “Fuarda bu yıl da göğsümüz kabardı. Türkiye’den katılan 80 civarındaki firmanın 40’ı Bursalı firma. Firmalarımız en güzel ürünlerini, en kaliteli ve en uygun fiyatlı ürünlerini burada dünya vitrinine çıkarıyor. Biz de onlara moral desteği vermek için fuardayız. Özellikle raylı sistem araçları konusunda büyük bir gurur yaşıyor. Fuarda yer alan 7 tramvay firmasından biri Bursalı Durmazlar firması. Firmamız 4 yılda 4 farklı tasarım üretebilen güçlü bir firma haline geldi. Bu yıl ad Kocaeli için üretilen özel tasarım tramvay burada dünyaya tanıtılıyor. Dünya kalite ortalamasının çok üstünde bir araç. Fuarı gezenler bu aracın Türkiye’de üretildiğine inanamıyor. Aracın altını, üstünü, içini her köşesini dikkatle inceliyorlar. Bursa’mızı dünya pazarlarında en iyi şekilde temsil eden başta Durmazlar firması olmak üzere tüm yerli firmalarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İnnotrans 2016’nın ardından Hannover’deki dünyanın en büyük ticari araç ve yan sanayi fuarlarını da gezen Başkan Altepe, bu fuarda yer alan Türk firmalarının da stantlarını gezdi. Başkan Altepe, MÜSİAD’ın Berlin ve Hannover temsilciliklerini de ziyaret eden Türk işadamlarıyla sohbet etti.

TÜM HABERLER
ajans365.com.tr