Bu haberi 48. Sayı'da, 30. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 519 kişi tarafından okundu.
NEW HOLLAND, İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE 18 TRAKTÖRDEN OLUŞAN FİLONUN TESLİMATINI YAPTI

NEW HOLLAND TRAKTÖRLERİ EGELİ ÇİFTÇİLERİN HİZMETİNDE

Türkiye’nin en çok tercih edilen traktör markası New Holland, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, bugüne kadar belediyelere yapılan “ilk ve en büyük filo satışı”nı gerçekleştirdi.

Filo, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir’in katıldığı özel bir törenle teslim edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 18 adet New Holland traktör ve 2 adet ilaçlama makinasından oluşan filoyu bölge çiftçilerinin kullanımına sunulmak üzere İzmir Ziraat Odaları’na hibe etti.

TürkTraktör’ün lider markası New Holland, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile imzalanan satış anlaşmasıyla, bugüne kadar belediyeler kapsamındaki en büyük filo satışını gerçekleştirdi.

 

New Holland’ın İzmir bölge bayileri Cantrak Traktör (Torbalı) , Demireller Traktör (Menemen) ve Özaltaylar Otomotiv (Bergama) TT Bahçe, TD4B, TDD Delta ve TR6 serilerinden oluşan toplam 18 adet traktör ve 2 adet ilaçlama makinasını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir’in katılımlarıyla gerçekleştirilen bir tören ile teslim edildi.

 

Törende yaptığı konuşmada üretimde kaliteyi artırmak ve kırsalda kalkınmayı desteklemek için üreticilere ihtiyaç duydukları pek çok malzemeyi ücretsiz dağıttıklarını, ürettikleri ürünleri satın alarak her yıl on milyonlarca liralık kaynak aktardıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu; “İzmir'de tarım sektörü Türkiye'den 2.5 kat fazla büyümüştür. İzmir Büyükşehir Belediyesi kaynaklarını harcarken, bütçesini yaparken, parasını nereye harcayacağını belirlerken kırsal kesimin kalkınmasına öncelik vermektedir. Birçok öncelikli projemiz var ama kırsal bizim nazarımızda birinci gelmektedir. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak şimdi de ziraat odalarına 2.7 milyon liralık tarım makinesi dağıtarak Türkiye’de bir ilk daha gerçekleştirdik. Her şey eksik olabilir, gecikebilir ama tüm dünyanın en stratejik sektör olarak gördüğü tarıma, kırsala vereceğimiz destek artarak devam edecektir” dedi.

 

TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir törende yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “İzmir Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirilen bu anlaşma, bugüne kadar belediyeler kapsamında yapılan en büyük filo satışımız olması nedeniyle; bizler için ayrı bir öneme sahip. İzmir Büyükşehir Belediyesi, hem tarımın gelişimine katkıda bulunulması hem de bölge çiftçilerinin çalışmalarının desteklenmesi için alınan tüm ürüleri İzmir Ziraat Odaları’na hibe etti. Türkiye’de bir ilk olan bu özel projede traktörlerimiz ve ekipmanlarımızla yer almaktan dolayı hem mutlu hem de gururluyuz.”

TÜM HABERLER
ajans365.com.tr