Bu haberi 50. Sayı'da, 56. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 515 kişi tarafından okundu.
ELEKTRİKLİ OTOBÜSTE SONA DOĞRU

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ihale aşamasına gelen elektrikli otobüslerle ilgili toplantı yaptı.

 

Manisa’nın ulaşımında büyük dönüşüme başlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, elektrikli otobüs projesiyle de dönüşüme devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımdan sorumlu bürokratları Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e gelinen aşamalar hakkında bilgi verdi. Başkan Cengiz Ergün başkanlığında başlayan toplantıda Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Ulaşım Daire Başkanı Fevzi Demir, Manulaş A.Ş Genel Müdürü Mehmet Oluklu, şube müdürleri ve görevli personel katıldı.

Projede Son Durumu Konuşuldu

Elektrikli otobüsle ilgili olarak son aşamaya gelindiğinin altını çizen Başkan Cengiz Ergün, “Manisa genelinde ulaşımda önemli projeleri hayata geçirerek büyük dönüşüm sağladık. Birçok ilçemize engelli dostu araçlarımıza ulaşım sağladık. Bu kapsamda da Manisa için büyük öneme sahip olan elektrikli otobüs projesinin de artık sonuna yaklaştık. İhaleye çıkılmadan önce son bir toplantı yaparak gelinen durumu konuştuk” dedi.

‘Kentin Trafiğini Rahatlatacak’

Manisa’daki trafiği rahatlamak adına projeyi hayata geçirmeye hazırlandıklarını vurgulayan Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanı Fevzi Demir, “Sayın Başkanımız Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda 6 aydır elektrikli otobüsle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Başkanımız Cengiz Ergün’ün de yakından takip ettiği bu proje de elektrikli otobüslerimiz Organize Sanayi’nin ve kentin trafik yoğunluğunu azaltmayı hedefliyoruz. Şartnameyi hazırladıktan sonra ihale süreceğine başlayacağız. Ocak ayından itibaren de ihalesini gerçekleştireceğiz. Manisa’ya hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

TÜM HABERLER
ajans365.com.tr