Bu haberi 54. Sayı'da, 26. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 783 kişi tarafından okundu.
ALLİSON TAM OTOMATİK ŞANZIMAN DONANIMLI İLK MERCEDES-BENZ ANTOS ATIK KAMYONLARI, JAKOB BECKER GRUP’A TESLİM EDİLECEK

Allison tam otomatik şanzıman donanımlı ilk Mercedes-Benz Antos arkadan yüklemeli atık kamyonları, Jakob Becker Grup’a teslim edilecek. Nisan’da teslim edilmesi planlanan kamyonlar, Kaiserslautern bölgesindeki atık kağıt toplama faaliyetlerinde kullanılacak. 

 

Mercedes Benz Antos’un Allison 3200 tam otomatik şanzıman ile sunulmasıyla birlikte Daimler AG, atık filolarının üstün araç performansı, güvenilirlik ve zorlu sürüş şartlarında kolay kullanım gibi ihtiyaçlarına cevap veriyor. İlk üç araçta, Mercedes Benz Antos 2535L 6x2 üç akslı düz yataklı şasi, yönlendirilebilir arka aks ve Faun Powerpress üstyapısı bulunuyor. 26 ton ağırlığındaki araçlar, 7.7 litrelik, 260 kW OM 936 motor ve Allison 3000 Serisi™ tam otomatik şanzıman ile donatıldı.   

 

Jakob Becker, 1990 yılının sonundan bu yana Allison tam otomatik şanzımanlı atık toplama araçlarını kullanıyor. Üstün araç kullanımı, azalan bakım ihtiyacı ve sürüş rahatlığı bu tercihlerinin en önemli sebepleri arasında yer alıyor. Jakob Becker Genel Müdürü Thomas Becker konu ile ilgili olarak: “Hangi uygulama olursa olsun uzun yıllardır Allison tam otomatik şanzımanlarla olumlu deneyimler yaşıyoruz. Yeni Mercedes-Benz Antos arkadan yüklemeli atık kamyonları ile de yüksek performans sağlayabilmeyi bekliyoruz,” diyor.

 

Allison tam otomatik şanzımanlar, aktarma organlarındaki aşınmanın azalmasına, bakım maliyetlerinin düşürülmesine ve aracın en iyi şekilde ivmelenmesine yardımcı olan patentli tork konvertörüne sahip. Bu özellik, dar alanlarda ve oldukça düşük hızlardaki sürüş sırasında atık konteynerlerinin en doğru şekilde hizalandırılması için hassas araç kontrolü de sağlıyor.

 

Bunun dışında Allison tam otomatik şanzımanlar, artan ortalama hız, verimlilik ve sürücü konforu için kesintisiz güç geçişleri sağlıyor. Mercedes Benz Antos kamyonlarında görev döngüsü ve yol şartlarına bağlı olarak vitesi otomatik olarak seçen Allison’un en son yakıt tasarrufu teknolojisi FuelSense® paketi de bulunuyor. Becker açıklamasında: “Kentsel atık yönetimi şirketi olarak aracın görev döngüsüne göre ayarlanan özel vites planlaması, günlük iş yükünü azaltarak gerçek bir avantaj sağlıyor,” dedi.      

 

Jakob Becker’in şuanda atık ve geri dönüşüm faaliyetlerinde kullandığı 20 adet Allison tam otomatik şanzımanla donanımlı kamyonu bulunuyor.

 

Yönlendirilebilir arka aks ve Allison 3200 tam otomatik şanzıman donanımlı Mercedes Benz Antos 2535L 6x2 arka yükleyici atık kamyonu

Son Kullanıcı

Jakob Becker Group, Mehlingen

Şasi (üretici)

Mercedes-Benz

Şasi (türü)

Mercedes-Benz Antos 2535L 6x2

Üstyapı (üretici)

Faun

Üstyapı (türü)

Powerpress

Motor

Mercedes-Benz OM 936 at 7.7 litre

Motor gücü

260 kW (354 bg)

Tork

1,400 Nm

Şanzıman

Allison 3200 tam otomatik şanzıman

Egzoz gaz sınıfı

Euro 6

Brüt araç ağırlığı

26 ton

TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ