Bu haberi 61. Sayı'da, 10. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 360 kişi tarafından okundu.
YENİ NESİL CAT® EKSKAVATÖR, DAHA YÜKSEK VERİMLİLİK VE DAHA DÜŞÜK İŞLETME MALİYETLERİ İÇİN 20 TON BOYUT SINIFINDA DAHA FAZLA SEÇENEK SUNUYOR

Caterpillar'ın  Yeni Nesil 20 ton boyut sınıfındaki ekskavatörü 320 GC ve 320 önceki modellere göre çalışma verimliliğini artırır, yakıt ile bakım maliyetlerini düşürür ve operatör konforunu artırır. Yeni ekskavatörler müşterilerin üretkenlik ve maliyet hedeflerini karşılamak için amaca yönelik üretilmiş benzersiz özellik kombinasyonları sunmaktadır.

Yeni Cat ® 320 üretkenliği artıran entegre kullanım kolaylığı sunan sistemler ile üretkenlik konusunda çıtayı yükseltmektedir. Standart teknoloji ile daha düşük yakıt ve bakım maliyetlerini birlikte sunarak orta - ağır hizmet tipi uygulamalarda düşük maliyetli üretimi mümkün kılar.

Düşük - orta hizmet tipi uygulamalar için tasarlanmış olan yeni Cat 320 GC'de daha düşük yakıt tüketimi ve bakım maliyetleri ile üretkenlik özellikleri en iyi şekilde dengelenmiştir. Sonuçta yüksek güvenilirlik ve saat başına düşük maliyetli performans elde edilir.

Bu teknoloji ile verimlilik %45'e kadar artırılır                                                          

Yeni Cat 320 sektörde üretkenliği artırmak için standart olarak fabrikada takılan en gelişmiş teknolojilere sahiptir. Modelde sunulan entegre CAT kolay kullanım sistemleri, klasik tesviye işlemlerine göre çalışma verimliliğini %45'e kadar artırabilir.

Derinlik, eğim ve tesviye ile aradaki yatay mesafe yönlendirmesi yapabilen 2D sistemli CAT kazı kontrol sistemi, operatörlerin istedikleri tesviyeyi hızlı ve hassas bir şekilde elde edebilmelerini sağlar. Sistemin Elektronik sınırlama özelliği sayesinde ekskavatörün, operatör tarafından belirlenen noktaların dışına çıkması engellenir. Makine yüksek gerilim hatlarının ve köprülerin altında veya trafiğin yakınında güvenli bir şekilde çalışabilir. Standart 2D sistem, Gelişmiş 2D özelliğine sahip CAT kazı kontrol sistemi veya 3D özelliğine sahip kazı kontrol sistemine yükseltilebilir.

Standart CAT kazı kontrol destek sistemi bom, stik ve kova hareketlerini otomatik hale getirir. Böylece operatör sadece stik levyesini çekerek istediği eğimi basit ve zahmetsiz şekilde elde edebilir. CAT 320 fabrikadan entegre CAT kantar sistemi ile gelmektedir. Bu sistem hareket halinde tartma kabiliyeti ile hassas yük hedefleri ve daha yüksek yükleme verimliliği sağlar. Ayrıca kamyonu az veya fazla yüklememek için hareket ettirme ihtiyacı olmadan gerçek yük kapasitesi ölçümü yapılabilir. Cat LINK™ donanım ve yazılımları şantiyeyi ofislere bağlar ve müşterilere makine açısından kritik çalışma bilgilerini sağlar.

 %25'e kadar yakıt tasarrufu

Dayanıklı Cat motorları, 2 yeni ekskavatörde göreve uygun 107 - 117 kW arasında güç değerleri sunar. Yüksek verimli Yeni Nesil makineler önceki benzer modellere göre %25'e kadar daha az yakıt tüketir. Yeni Akıllı modda çalışma, motor ve hidrolik gücünü kazma koşullarına otomatik olarak uyarlayıp yakıt tüketimini ve performansı optimize eder. Yakıt tüketimini daha fazla düşürmek için hidrolik isteği olmadığında motor devri otomatik olarak düşürülür.

Tek fanlı sistemlerden daha yüksek verimli olan yeni soğutma sisteminde birden fazla elektrikli fan vardır. Bunlar birbirinden bağımsız olarak hidrolik yağı, radyatör ve havadan havaya son soğutucu sıcaklıklarını takip ederek tam olarak gereken hava akışını temin eder. Yüksek tepki ve verimlilik için tasarlanmış yeni hidrolik sisteme sahip olan Cat 320 GC ve 320’de pilot hat ihtiyacını ortadan kaldıran, basınç kayıplarını düşüren ve yakıt tüketimini azaltan yeni bir ana kumanda valfi vardır. Ekskavatörlerde daha az hidrolik hat olduğu için %20 daha az yağ gerekir, uzun vadeli işletme maliyetleri düşer.

Bakım maliyetleri %15'e kadar düşer

Daha uzun ve daha iyi senkronize edilmiş bakım aralıkları olan yeni Cat ekskavatörler, daha az maliyet ile daha fazla iş yapar ve önceki modellere göre bakım maliyetlerini %15'e kadar düşürür. Daha yüksek kirlenme kapasitesi olan yeni Cat hidrolik dönüş filtresinin kullanım ömrü 3.000 saattir. Bu önceki filtrelere göre %50 daha uzundur. Entegre ön filtreli ve birincil ile ikincil filtreleri olan yeni Cat hava filtresi, kullanım ömrünü 1.000 saate çıkarır ve önceki tasarımlara göre %100 artış sağlar.

Operatör performansını artırmak için tasarlanmış yeni kabin

Tüm Yeni Nesil Cat Ekskavatör kabinlerinde anahtarsız düğmeyle çalıştırma, büyük standart 203 mm dokunmatik ekranlı monitör ve kumanda tuşları ile ses yalıtımlı devrilme koruma yapısı (ROPS) gibi standart özellikler ile operatör konforu, güvenlik ve sessiz çalışma konusunda yeni bir standart yakalanmıştır. Tepki ve çalışma şeklini belirlemek için programlanabilir kumanda kolu düğmeleri ile üretkenlik ayarları girilebilir. Yeni gelişmiş viskoz bağlantılar, önceki modellere göre kabin titreşimini %50'ye kadar azaltarak operatör yorgunluğunu azaltır.


TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ