Bu haberi 61. Sayı'da, 14. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 267 kişi tarafından okundu.
8. KARAYOLU TRAFİK GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU VE SERGİSİ

Türkiye’de trafik güvenliği ile ilgili gerçekleştirilen en büyük etkinlik olan Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’nin 8’incisi, Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Milli Eğitim Bakanı Dr.İsmet Yılmaz ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un konuşmalarıyla başladı.

Trafik alanında hizmet veren firma, kurum, kuruluşların tecrübelerini karşılıklı olarak paylaşılması amacıyla düzenlenen 8.Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi 16-18 Kasım tarihleri arasında Ankara ATO Congresium Kongre Merkezinde gerçekleşti. Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Milli Eğitim Bakanı Dr.İsmet Yılmaz ve Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ile yerli ve yabancı vatandaşın da katıldığı sempozyumda üretici, uygulayıcı ve bilim insanlarının çalışmaları ve tecrübeleri karşılıklı olarak paylaşıldı.

İçişleri Bakanı Soylu, saygı duruşunun ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sempozyumun açılışında yaptığı konuşmada, bu yıl sekizincisi düzenlenen Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi'nin İçişleri, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme, Milli Eğitim ile Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanlıkları ile ilgili diğer kurum ve kuruluşların koordinasyonunda gerçekleştirildiğini söyledi.

 Milli Eğitim Bakanlığı trafik ve Sürücü Eğitimleri Daire Başkanlığı ile Karayolları Genel Müdürlüğü Ar-Ge Dairesi Başkanlığı Malzeme Laboratuvarı Şube Müdürü Nilgün Güngör sempozyuma katılarak Ice Killer hakkında bilgi aldılar, kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde araçların güvenli sürüşü için kullanılması gerektiği belirtilerek ayrıca çevreye duyarlı olması açısından da ürünün oldukça faydalı olacağı ifade edildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bir taraftan kural getireceğiz, bir taraftan özel sektöre güveneceğiz, bir taraftan insanımızı eğiteceğiz, bir taraftan da Türkiye'yi hep birlikte daha güvenilir, her türlü kuralın uygulandığı bir ülke haline getireceğiz." dedi.

 Etkinlikle trafik meselesi konusunda toplumsal farkındalık yaratılması ve paydaşlarla görüş alışverişinde bulunulmasının amaçlandığına değinen Soylu, yapılan çalışmalarla trafik kazalarının azaltılmasını hedeflediklerini bildirdi

 Soylu, yılda 1 milyon araç ve sürücünün trafiğe katıldığı ve trafik kazalarında yılda 7 bin 300 kişinin hayatını kaybettiği bilgisini paylaşarak, trafik konusunda eğitim ve denetim faaliyetlerine özel önem verdiklerini vurguladı.

 Sempozyumda ayrıca Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Yavuz, Trafik Eğitim Araştırma Daire Başkanı Ali Temiz firmamıza plaket vererek Ice Killer hakkında bilgi aldılar.

 Profimak Makina Otomotiv A.Ş. olarak bizler de bu konuda; “İnsana, çevreye ve dünya ya daha iyi, faydalı nasıl oluruz?” düşüncesiyle üzerimize düşen görevi günbegün geliştirmeye devam etmekteyiz.

Profimak, karayolu trafik güvenliğinin birbirini tamamlayan pek çok faktörün, uyumlu bir şekilde çalışması ile sağlanabileceği öngörüsüyle fuara ilk defa görücüye çıkan; Türkiye’de ilk, dünyada da benzeri olmayan patentli “Ice Killer” sistemi ile etkin olarak katılım sağladı.

ICE KİLLER SİSTEMİ İLE ARTIK TRAFİK DAHA GÜVENLİ HALE GELİYOR…

Ice Killer sistemi ile her bir araç karla mücadelede etkin rol almaktadır.

 Sistem -70 Co ‘ye kadar donmama ve doğada çözülebilir özelliğine sahip solüsyonu ile soğuk kış aylarında aracınızdan inmeden, park yerinden ilk hareketini sağlamakla beraber karayolu üzerinde de 72 saate kadar kalınımınım sağlayarak özellikle sabah erken saatlerinde meydana gelen gizli buzlanmanın da önüne geçerek hayati ve maddi kayıpları ortadan kaldırmaktadır.

Profimak Genel Müdürü Sayın Fırat; ‘Sadece bu iki sistem ile milli servetimize ve ekonomimize geri dönüş açısından çok büyük katkı olmaktadır. Fuarda, standımızda bulunan Ice Killer ve yeni nesil Elektrikli Yol Süpürme Sistemi kamu, kurum görevlileri ile vatandaşların yoğun ilgisine neden olmuş ve beğeniyle karşılanmıştır.’


TÜM HABERLER
ajans365.com.tr