Bu haberi 63. Sayı'da, 6. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 118 kişi tarafından okundu.
ARÜSDER Üyeleri, DMO 2018 Yılı Fiyatlandırma Toplantısında Bir Araya Geldi.

2018 yılı Araç Üstü Ekipman (Üstyapı) fiyatlandırması yapılmak üzere Devlet Malzeme Ofisi (DMO) tarafından,  Araç ve Araçüstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Biriliği Derneği (ARÜSDER) öngörüşmelerde yetkili kılınmıştır.

Bu vazife ile ARÜSDER tarafından, DMO’ne ürün tedariği bulunan üyeleri ile dernek merkezinde toplantı icra edilmiştir. Toplantıya; BAKSAN, ERDEMLİ, ÇEKSAN, VOLKAN, KADEME firma yetkilileri katılmış olup, ilgileri yüksek diğer üyelerimiz de telefon ve e-posta geri bildirimi ile katılım sağlamışlardır. 

Toplantı ana konusu çerçevesinde; döviz kuru, ithal malzemelere uygulanan zam oranı, asgari ücrete uygulanan zam oranı, vergi oranlarındaki değişim, ÜFE ve TÜFE başlıkları masaya yatırılmıştır.

Her biri Türkiye ekonomisine katkıda bulunan ve yine her biri TÜRK MARKASINA sahip firmaların ARGE çalışmalarını yürütebilmeleri ve sektördeki etkinliklerini sürdürebilmeleri için değişen tüm bu şartlardan etkilenirliğinin 2018 yılında en aza indirilmesi için hazırlıklara başlanmıştır.

ARÜSDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Burhan FIRAT “DMO ile 2018 yılı ürün fiyatlandırma pazarlığının Ocak Ayı sonuna kadar bitirilerek üyelerimize bir an evvel katkı sağlaması için ARÜSDER olarak tüm gayretleri göstereceklerini” ifade etmiştir.


TÜM HABERLER
ajans365.com.tr