Bu haberi 65. Sayı'da, 6. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 217 kişi tarafından okundu.
Rew Fuarında Erdemli Makine sorularımızı yanıtladı

•             Merhaba, öncelikle sizleri tanıyabilir miyiz?

        Merhaba ben Sema KARAİSMAİLOĞLU Erdemli Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. Pazarlama Satış Departmanı Yöneticisi ve Yönetim Kurulu üyesiyim. Sektörün içerisinde 18 yılı aşkın süredir çalışmaya devam etmekteyim.

•             Erdemli Makina hakkında bilgi verebilir misiniz?

           Erdemli Makina,   Almanya’da çalıştıktan sonra  Türkiye’ye dönüş yapan  Mak. müh. A. Erdemli tarafından Çorum’da 1982  yılında kurulmuş ve  o zamanlar ülke için yeni olan  birkaç  makinenin yanında  vakumlu yol süpürme makinasını da ilk  defa yerli olarak üretmiştir. Zaman içinde vakumlu yol süpürme makinalarının  ülke çapında benimsenmesi ile de üretimini bu konuda  yoğunlaştırmıştır.

 Halen vakumlu yol süpürme makinaları üretiminde  ülkemizin lider kuruluşu  durumundayız ve bu konumumuzu devam ettirmeye çalışırken dış pazarları da gözden kaçırmamaya  gayret ediyoruz.

 Fabrikamız Çorum Organize Sanayi Bölgesinde 11.500 m2 si kapalı alan olmak üzere toplamda, 54.000 m2 lik bir yerleşkede bulunmaktadır. Üç farklı şirketten oluşan firmamız Kamyon üstü , Hidrostatik ve Traktör çekmeli tip vakumlu yol süpürme makinaları üretmektedir.

•             Erdemli Makina olarak farkınız nedir? Sizi sektördeki diğer firmalardan ayıran özellikler nelerdir?

     Farkımız ERDEMLİ olmak gerçekten.  Biz işimizi yaparken, gerçek dürüstlük, gerçek kalite ve gerçek verimlilik, peşinde olduk. Bu bizi biz yaptı. Güvenilir olduk, zaten ilk olmuştuk birde tercih edilen olduk.

•             Şu an Erdemli Makina istediğiniz konumda mı?

     İstediği konumda değildir. Daha yapılacak çok işimiz var ; gidecek ve temizlenecek çok yolumuz…

•             İleriki dönemlerde Erdemli Makina’nın hedefleri nelerdir?

                Piyasa ihtiyaçlarına göre ve müşteri beklentilerine uygun araçlar üretmek.

•             Ürünlerinizde yeni teknolojiler nelerdir?

                Elbette. Bizim ürünlerimizde teknoloji ile birlikte gelişmeye devam ediyor.  Örneğin elektrikli yol süpürme makinası çalışmaları devam ediyor.

•             Rew fuarı beklentilerinizi karşıladı mı?

                REW fuarı için müşteri ziyareti olarak iyiydi, hatta oldukça iyiydi. Ancak sonuçlarını yıl içerisinde gözlemleyebiliriz.

•             Radüs Dergisi ile ilgili fikirlerinizi alabilir miyiz?

                Radüs Dergisi , üstyapı sektörüne yalın bir yayın organı olarak sektörü iyi bilen, bir vizyonda çalışmalarına devam ediyor. Biz de başarılar diliyoruz…


TÜM HABERLER
ajans365.com.tr