Bu haberi 65. Sayı'da, 39. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 823 kişi tarafından okundu.
MST İŞ MAKİNALARI KAMU FUTBOL TURNUVASINDA LEVENT KIROĞLU SORULARIMIZI YANITLADI

Merhaba, öncelikle sizleri tanıyabilir miyiz?

 Merhaba ben Levent Kıroğlu. MST İş ve Tarım Makinaları Yönetim Kurulu Üyesiyim.

MST hakkında bilgi verebilir misiniz?

Sanko Holding'in iş makinaları sektöründe faaliyet gösteren kuruluşu MST İş ve Tarım Makinaları San. ve Tic. A.Ş. olarak deneyimli ve uzman bir kadro ile 2003 yılının temmuz ayında İstanbul Merkezli olarak kurulmuştur.

MST İş ve Tarım Makinaları, Gaziantep’teki 42.000 metrekare kapalı alanlı, modern teknoloji ile donatılan tesislerde ürettiği MST markalı kazıcı yükleyici, teleskopik yükleyici, ve ekskavatörlerinin satış ve satış sonrası hizmetler faaliyetini Türkiye çapındaki 50’nin üzerinde yaygın yetkili servis ağı, mobil servis araçları ve 11 bölge  satış müdürlüğü ile yapmaktadır.

Firmanızın ihracat durumu nedir?

Biz ürettiğimiz makinalarımızın  % 55-60 ‘ını ihraç ediyoruz. 30’un üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. Amacımız Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktır.

Demiri 100 $ dan yerin altından çıkartıp;  binlerce dolara makine olarak satıp ülkemize çok büyük bir katma değer bırakılmasını sağlamaktayız.

Holding bünyesinde kaç çalışanınız bulunmaktadır?

Sanko Holding bünyesi 14 bin,  MST olarak düşünürseniz 400-420 kişi çalışmaktadır.

AR-GE yatırımlarından bahseder misiniz?

Ciddi bir Ar-Ge yatırımımız var. Ar-Ge çalışmaları ile ürün gamını sürekli artıran ve yeni teknoloji çalışmaları yapan MST çalışmalarını; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca tescillenen Ar-Ge merkezinde Türk mühendis ve teknisyenler ile yürütmektedir.

 MST’nin AR-Ge merkezi olduğu gibi bünyemizde Başak traktör de var ve 100’ün üzerinde mühendisimiz çalışıyor. Gaziantep ve Sakarya’da iki tane de AR-Ge merkezimiz bulunmaktadır.

Son olarak sizin ekleyecekleriniz nelerdir?

Ürünlerimizi her geçen gün günümüze ve teknolojiye uygun bir hale getirmeye çalışıyoruz. Teleskopik yükleyiciyi Avrupa standartlarında satmaya çalışıyoruz.

Teleskopik yükleyicide Türkiye’nin tek yerli üreticisiyiz. Bu sene 22 ton ve 30 ton maxi ekskavatör yapmaya başladık. 37 tonumuz 2019 yılında hazır olacak.

Kendimizi sürekli makine sektörüne ayak uydurmaya, yeniliklerle buluşturmaya çalışıyoruz.

Bizce Türkiye ekonomisine faydalı olabilecek en değerli sektörlerden bir tanesi makine sektörüdür.  Burada olmaktan, insanlarımıza ve ülkemize faydalı olmaktan gururluyuz ve mutluyuz. 


TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ