Bu haberi 66. Sayı'da, 54. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 255 kişi tarafından okundu.
HİDROMEK, TASARIM ÖDÜLLÜ ÜRÜNLERİNİ MARBLE 2018’DE SERGİLEDİ

HİDROMEK MERMER SEKTÖRÜYLE MARBLE 2018’DE BULUŞTU

HİDROMEK İZMİR BÖLGE MÜDÜRÜ GÖKSEL PAZARCI:

“İZMİR’DEKİ ÜRETİM KAPASİTEMİZİ VE İSTİHDAMIMIZI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

 

İş makineleri sektöründe yerli ve milli marka olarak yurtdışında Türkiye’yi gururla temsil eden HİDROMEK, İzmir’de 28–31 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen 24’üncü MARBLE Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda tasarım ödüllü ürünlerini sergiledi. İzmir’de bir grup gazeteci ile bir araya gelen HİDROMEK İzmir Bölge Müdürü Göksel Pazarcı, “Ankara dışında Türkiye’deki tek üretim merkezimizin yer aldığı İzmir’deki faaliyetlerimiz şirketimiz için önemli bir yere sahip. Önümüzdeki yıllarda, buradaki üretim kapasitemizi ve istihdam sayımızı artırmayı, böylece İzmir ve bölge ekonomisine daha fazla katkıda bulunmayı hedefliyoruz” dedi.

Güçlü tasarım ve AR-GE yapısıyla iş makineleri sektöründe dünya devleriyle rekabet eden HİDROMEK, bugün 84 ülkeye ihracat yapıyor. Ankara’da 4, İzmir’de 1 ve Tayland’da 1 olmak üzere toplam 6 üretim tesisi bulunan HİDROMEK, en büyük 50 iş makinesi üreticisinin bulunduğu “YellowTable” listesinde ilk ve tek Türk makine üreticisi olarak 46’ncı sırada yer alıyor. Bu yıl 40’ıncı yılını kutlayan HİDROMEK, önümüzdeki 10 yılda dünyanın en büyük 20 iş makinesi üreticisi arasına girmeyi hedefliyor. Tasarım, inovasyon ve AR-GE çalışmalarıyla ürün gamını sürekli geliştiren HİDROMEK’in 11’i uluslararası olmak üzere toplam 13 adet tasarım ödülü bulunuyor. HİDROMEK, Türkiye’de son 9 yıldır kazıcı yükleyici, son 6 yıldır ise hidrolik ekskavatör satışlarında pazar lideri konumunu da sürdürüyor.

SATIŞ ADEDİ VE PAZAR PAYINDA ARTIŞ YAŞANDI

HİDROMEK İzmir Bölge Müdürü Göksel Pazarcı, İzmir ve çevre illeri kapsayan bölgede iş makinesi pazarının geçen yıla göre büyüdüğüne dikkat çekerek, “Şubat ayı sonu itibariyle, geçen yılın aynı dönemine göre hem satış adedimizi, hem de pazar payımızı kazıcı yükleyici ve ekskavatör sınıflarında artırdık. İzmir yurtiçinde en büyük 3 iş makinesi pazarı arasında yer alıyor. Bu nedenle bu bölge iş makineleri sektörü için büyük önem arz ediyor” dedi.

“ÜRETİM KAPASİTEMİZİ VE İSTİHDAM SAYIMIZI ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Her yıl olduğu gibi bu yıl da MARBLE fuarında yerlerini aldıklarını kaydeden Pazarcı, fuar süresi boyunca Türkiye´den ve dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçi ağırladıklarını ve iş bağlantıları sağladıklarını belirtti. Pazarcı, sözlerine şöyle devam etti:

MARBLE 2018 bizim için çok faydalı geçiyor. Mermer sektörü ile bu fuarda buluşuyoruz. Türkiye ve dünyada tasarım ödülleri alan iş makinelerimizi tanıtıyoruz. İzmir’deki faaliyetlerimiz ve üretimimiz şirketimiz için önemli bir yere sahip. Önümüzdeki yıllarda, buradaki üretim kapasitemizi ve istihdam sayımızı artırmayı, böylece İzmir ve bölge ekonomisine daha fazla katkıda bulunmayı hedefliyoruz.”

“İZMİR’DE YILLIK 6000 ADETLİK ÜRETİM KAPASİTESİNE SAHİBİZ”

HİDROMEK İzmir Fabrika Müdürü Bülent Yetman ise 2000 yılında faaliyetlerine başlayan fabrikanın kazıcı yükleyici iş makineleri üretimi yaptığını bildirdi. Yetman, şu bilgileri verdi:

“Aradan geçen süre içinde, ilki 2008 diğeri de 2013 yılında tamamlanan 2 ayrı ek yatırımla bugün 15 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 55 bin metrekarelik alanda faaliyetlerimiz sürüyor. Bu fabrika HİDROMEK’in Türkiye’de Ankara dışındaki tek üretim tesisidir. Şirketin kazıcı ve yükleyici iş makinelerinin hem yurtiçi, hem de yurtdışı teslimleri buradan gerçekleştiriliyor. Tesisimizde 220 kişilik istihdam yaratıyoruz. Fabrikamızda günlük üretim kapasitemiz 12 adet makineye ulaştı. Yıllık ise toplam 6 bin adet kazıcı yükleyici ve mini kazıcı yükleyici üretimi gerçekleştiriyoruz.”


TÜM HABERLER