Bu haberi 67. Sayı'da, 58. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 236 kişi tarafından okundu.
ALIŞAN LOGISTICS, KENDİ İŞİNE ODAKLANMAK İÇİN TIRSAN FİLOTIR’ DEDİ

Müşterilerinin her koşulda her ihtiyacına yönelik çözümler üreten lider TIRSAN, FİLOTIR kiralama hizmetleri ile müşterilerine operasyonel çözümler sunuyor. Kimyevi madde lojistiğinde sektöre öncülük eden Alışan Logistics, FİLOTIR’dan 85. aracını kiraladı.

Tırsan, 12 Nisan’da Adapazarı tesislerinde gerçekleştirdiği törenle ADR ve kimyasal madde taşımacılığının öncü firması Alışan Logistics'e 55 adet Tırsan Perdeli Maxima Plus  semi-treyleri teslim etti. Törene, Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Alışan Logistics Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan,  Alışan Logistics Operasyonlar Koordinatörü ve İcra Kurulu Üyesi Erkut Kasapseçkin, Alışan Logistics Satın Alma Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Ayhan Özekin ve Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç katıldı.

Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Alışan Logistics ile 1985 yılından bu yana devam eden işbirliğinin son 3 yılda farklı bir boyuta taşındığını, artık kiralama modeli üzerinden de firmaya hizmet verdiklerinin altını çizdi. Avrupa’daki treyler satışlarının yarısından fazlasını kiralama modelinin oluşturduğunu belirten Nuhoğlu, Türkiye’de bunun öncülüğünü ise Alışan Logistics’in yaptığını belirtti.

“Kiralama İle Maliyet Azalıyor, Operasyon Gücü Artıyor”

Ülkemizde kiralama modelinin sağladığı yüksek katma değeri gören firma sayısının çok az olduğunu kaydeden Nuhoğlu, “Özellikle büyük firmalar öz mal araç yatırımı yapmıyorlar, bunun yerine hizmete yatırım yapıyorlar. Çünkü aracı kiraladığında sadece aylık ödeyeceği rakamı biliyor. Aracın servisi, bakımı, kaskosu, sigortası gibi işlemlerin hepsini uzmanından tedarik ettiği için kilometre başına maliyetini tam olarak biliyor.” şeklinde konuştu.

2018’te Kiralık Filo Sayısı 700’e Ulaşacak

Tırsan’ın FİLOTIR ile sunduğu kiralama hizmetinde 400 adetlik bir filoya ulaşıldığını, Nisan ayı içerisinde bu rakamın 500’e, 2018 yılı sonuna kadar da 700 adede ulaşacağını aktaran Nuhoğlu, kiralama modelinin neden tercih edilmesi gerektiği ile ilgili de şunları söyledi: “Kirala modelinde her ay araç için 400-500 Euro’luk bir ödeme yapılıyor. Bu araçla her ay 8 bin kilometre yol yapıyorsanız kilometre başına maliyetinizi biliyorsunuz. Araç hiç durmuyorsa ve sürekli bir akışınız varsa kilometre başına maliyetiniz çok daha az oluyor. Alışan Logistics de daha önce kiralamasını yaptığı araçlarımızla bu avantajı gördü ve filosuna 55 treyler daha ekledi. Büyük bir adet ve kendilerini kutluyorum.”

Müşterilerimizin Her İhtiyacına Göre Çözüm Sunuyoruz

FİLOTIR ile 15 günden 5 yıla kadar kiralama opsiyonu sunduklarını söyleyen Nuhoğlu, ikinci el treyler kiralaması hizmetlerinin de olduğunu aktardı. Kiralama ile müşterilerine sundukları bakım ve servis hizmetlerini sadece yurtiçinde değil yurtdışında da verdiklerini belirten Nuoğlu, “Şu anda 6 binin üzerindeki noktada servis hizmeti veriyoruz. Bunun yanında 350 noktadaki Kässbohrer servislerimizle araçların her türlü ihtiyacına anında çözüm üretebiliyoruz. Ayrıca 7 gün 24 saat çalışan ve 17 dilde hizmet sunan çağrı merkezimizle sürücüler nerede olurlarsa onları dinliyor, gerektiği anda en yakın servise yönlendiriyoruz.” dedi.

Doğru İş Ortaklarıyla Çalışmanın Avantajını Yaşıyoruz

Damla Alışan, kiralama modeline geçtiklerinde bu işin sürdürülebilirliği noktasında kuşkularının bulunduğunu, ancak aradan geçen 3 yıllık zaman içinde hiçbir sorun yaşamadıklarını söyledi. “Sistemi doğru kurulmuş bir partnerle çalıştığınızda filonuzu sizden çok daha iyi yönettiklerini görüyorsunuz” diyen Alışan, bu sayede kendi işlerine daha fazla odaklandıklarını söyledi.

FİLOTIR Operasyonel Kiralama’nın İçeriği

 • Kiralama dönemi içerisinde aracın periyodik bakım ve onarım maliyetleri
 • Muayene ücretleri
 • Trafik sigortası
 • Kasko sigortası
 • Motorlu Taşıtlar Vergisi
 • Plaka masrafları
 • 15 günden 60 aya kadar kiralama avantajı
 • Tırsan’ın sahip olduğu tüm ürün gamına kiralama hizmeti sunuyor
 • Türkiye’nin en geniş ve son teknoloji ile donatılmış servis ağı hizmeti
 • Türkiye’nin en geniş yedek parça sağlayıcısı
 • 7/24 yol yardım hizmeti
 • Avrupa’da 350’nin üzerinde yetkili servis
 • Yurtdışında 12.000 servis noktasında yol yardım hizmeti

TÜM HABERLER