Bu haberi 68. Sayı'da, 32. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 124 kişi tarafından okundu.
UZMANLAR PLATFORM VE UZMANLİFT “VİPP 2018” FUARINDA YENİ ÜRÜNLERİYLE BOY GÖSTERDİLER!

Platformder fikri ve ana desteğiyle, Komatek Fuarları’nın organizatörü SADA Uzmanlık Fuarları A.Ş. ve Türkiye iş ve inşaat makineleri sektörünün en eski ve en köklü yayın kuruluşu APA Yayıncılığın işbirliği ve organizasyon ortaklığı neticesinde vinç, istifleme, platform ve ağır nakliyat sektörleri bir araya geldi! Türkiye’nin ilk ve tek vinç, ağır taşıma, platform, istifleme ve elleçleme makinalarını kapsayan “VİPP 2018 Fuarı” İstanbul Tuzla’da Viaport Marina’da, 2 - 5 Mayıs 2018 tarihleri arasında toplam 7.620 m²’lik bir alanda gerçekleşti.

2018 yılında yoğun bir fuar programı olan Uzmanlar Platform ve Uzman Lift, yerli-yabancı  82 firmanın ürünlerini sergilediği,  3.500 civarı ziyaretçinin katıldığı VİPP fuarında 400 m²’lik A1-01 numaralı ortak stantta geniş ürün gamını sergilerken bazı ürünlerini fuar aracılığıyla ilk kez görücüye çıkardılar!

Uzmanlar Platform seri imalatı olan ürünlerin yanı sıra 53 m araç üstü sepetli platformu ilk kez VİPP Fuarında sergiledi.Türkiye’de yerli imalatta sektör duayeni olan firma olarak Uzmanlar Platform araç üstü sepetli platformda en yüksek metrajı üretmenin heyecanı ve gururunu yaşadılar.

 

Tursun ile Kısa Bir Sohbet

“2006 yılında kurulan, kuruluşundan bu yana ürettiği 1000’e yakın araç üstü sepetli platform ile yerli üretime ciddi bir katkı sağlayıp, müşteri ihtiyacını karşılayan Uzmanlar Platform 100’e yakın çalışanı ile 10 m’den 53 m’ye kadar araç üstü sepetli platformun yerli imalatını yapıyor. Türkiye’de sektör duayeni olan bir marka olarak Uzmanlar Platform Avrupa standartlarına göre üretim yaptıklarını bu yüzden iç pazarda müşteri tercihlerinde ön plana çıktıklarını bizimle paylaştı.

İş Güvenliği Bilinci ve 24 saatte servis hizmeti

Yerli üretici bir firma olarak satış sonrası hizmet konusunda rakiplerine oranla ön plana çıktıklarının altını çizen Tursun, konuşmasını şöyle sürdürdü.  Tursun; ‘Türkiye’nin her ilinde her vinç firmasında hemen hemen platformumuz var. Yaptığımız araç üstü sepetli platformlarda yaşanacak en ufak arıza için Türkiye’nin her noktasına 24 saat içerisinde ulaşım sağlıyor, servis hizmetimizi ivedilikle gerçekleştiriyoruz. Makinelerimiz için firmamız iki yıl garanti sağlıyor. Bu süreçte servise ihtiyaç duymayan makinelerimizde söz konusu. Fakat servis ihtiyacı duymayan makinelerimiz için periyodik bakım kontrolleri standart ve zaruri bir ihtiyaçtır. ‘

Sözlerinde, iş makineleri konusunda insanların bilinçlenmesi gerektiğini ısrarla vurgulayan Tursun,  şöyle devam etti. “Oysa bu çok önemli bir nokta. Bu makine metrelerce yüksekliklerde can taşıyor. İş güvenliği kanunlarına göre insanın elini uzatarak yetmediği yerde araç üstü platform ya da manliftler devreye giriyor. Bakımını yapmadığın makine inanılmaz iş kazalarına sebebiyet verebiliyor. İş kazalarını minimum seviyeye indirebilmek için makinelerin periyodik bakım kontrolleri titizlikler takip edilmeli ve servis hizmeti tüm hassasiyetlikle verilmelidir.”

Yerli İmalatta En Yüksek Platform, 53 m Vipp Fuarında Sergilendi!

2018 VİPP Fuarının Uzmanlar için faydalı ve olumlu olduğunu belirten Tursun, piyasaya yeni sürdükleri 53 m platformun fuara katılım konusunda belirleyici bir etken olduğunu dile getirdi. Sözlerini son olarak şu şekilde tamamladı Tursun; Türkiye de 50 m 'den yüksek araç üstü platformu yerli imalatçı bazında ilk kez uzmanlar Platform olarak biz ürettik. Bu bizim için çok önemli, Uzmanlar Platform ailesi olarak bu camiada sevilen bilinen güvenilen bir markayız. Bunu işimizde kalite ve güveni ilke edinmemize borçluyuz. Evet 53 m üreten yerli imalatçı olarak bu bizler için büyük bir başarıdır fakat benim için başarı kaç metre üretirsek üretelim, tüm testlerden geçerek teslim edilen makinenin son kullanıcı testinden geçerek aldığımız olumlu geri dönüşler bizler için esas başarıdır.

TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ