Bu haberi 68. Sayı'da, 42. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 631 kişi tarafından okundu.
IVECO, YENİ STRALİS X-WAY’I BETON İZMİR’DE TANITTI

IVECO, Beton İzmir 2018 Fuarı’nda “sağlam araçlar” ile yerini aldı. Fuarda, segmentinin en yüksek yükleme kapasitesine sahip olan yeni Stralis X-WAY aracını tanıtan IVECO, ayrıca off-road kamyonu ASTRA ve 12 metreküplük miksere sahip TRAKKER aracını da sergiledi.   

 

 

IVECO, 10. Hazır Beton, Çimento, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı’nda (Beton İzmir 2018) yeni Stralis X-WAY’ı tanıttı. 25-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarda, 300 metrekarelik standıyla yer alan IVECO göz doldurdu.

 

Basın toplantısında konuşan IVECO Türkiye genel müdürü Roberto Camatta şunları söyledi: “

X-Way’in ürün gamımıza eklenmesi ile IVECO off road ağır vasıta segmentinde hafif “off road”dan ağır “off road”a kadar çok geniş bir ürün gamına sahip hale geldi. X-Way’i Avrupa ile aynı anda pazara sunuyoruz. Özellikle hafriyatda müşteri “on road” çekici tercih ediyordu ancak bu araçlar yükleme ve boşaltma sahalarına girdiğinde sorunlar yaşanıyordu, şimdi X-Way çekici hem çelik tampon ve kalın şasisi ile hem bir “off road” kadar sağlam hem de uzun yolda bir “on-road” çekici konforuna sahip. ”

 

YENİ STRALIS X-WAY: TOPLAM SAHİP OLMA MALİYETİ VE ALANINDAKİ EN İYİ YÜKLEME KAPASİTESİ İLE KULLANICILARINA BÜYÜK AVANTAJ SAĞLIYOR

 

 

UTAC (United Test and Assembly Center) tarafından yapılan bağımsız testlerde 9 litrelik, 400 beygir güce sahip motoru ve 8x4’lük şasisiyle yeni Stralis X-WAY’in boş ağırlığı 8 bin 845 kilogram olarak ölçüldü.

 

Stralis XP’de kullanılan ve yakıt tüketimini yüzde 11.2 oranında azalttığı TÜVSÜD tarafından da onaylanan teknolojiler Yeni Stralis X-WAY’de de bulunuyor. “Akıllı Yardımcılar” da yakıt tüketimini her türlü koşulda minimize ediyor. Patentli Hi-SCR egzoz işleme sistemi, nitro oksit oranlarında yüzde 97’lik azalma ile sınıfının en iyisine sahip olan yeni Stralis X-WAY, aktif rejenerasyona ihtiyaç duymayarak bakım masraflarını düşürürken aracın yolda olduğu süreyi artırıyor.

 

 

IVECO ASTRA: EN ZORLU OFF-ROAD İŞLERİ İÇİN TASARLANDI

 

Petrol, gaz, madencilik, ağır inşaat ve ağır nakliye sektörleri için özel olarak tasarlanan IVECO ASTRA, ağır ve çok ağır işler için hafif damperden rijit damperlere ve belden kırmalı damperlere kadar pazardaki en geniş ürün yelpazesine sahip.

 

Ürün gamında kamyon şase (HD 9 serisi), rijit kaya (RD Serisi), belden kırmalı kaya (ADT Serisi) ve ağır nakliye çekicileri bulunan ASTRA’nın 6X4, 8X4 ve 8X6 konfigürasyonlarını üretiliyor. Euro 6 normunda, EGR’siz, SCR sistemi ile çalışıyor ve rejenerasyona ihtiyaç duymuyor. ASTRA’nın Türkiye’deki satış ve satış sonrası hizmetleri 2016 yılından itibaren IVECO Araç Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılıyor.

 


HER TÜRLÜ KOŞULUN ARACI: TRAKKER

 

TRAKKER serisi, her türlü hava ve arazi şartlarında hatta en zorlu arazilerde çalışması için tasarlanıyor. TRAKKER serisi, Dakar Rallisi’nde en zorlu arazi şartlarında ve sert koşullarda test ediliyor.

 

Trakker serisinde; 4x2, 4x4, 6x4 ve 6x6 dingil düzenli kamyonlar ve yine bu düzendeki çekiciler ile 8x4, 8x8 dingil düzenli kamyonlar bulunuyor. 10 milimetreye kadar çıkan şasi kalınlıkları ile Türkiye şartlarının gerektirdiği yüksek dayanıklılık değerlerini fazlasıyla karşılıyor.

 

 

EUROTRONIC ŞANZIMAN STANDART

 

Yüke ve yola göre en uygun vites seçeneğini otomatik olarak seçerek hem yakıt hem de baskı balata masraflarını düşüren Eurotronic şanzıman, sürücü hatalarından kaynaklanan motor, şanzıman ve diğer aktarma organı hasarlarının da önüne geçiyor. Yokuş-kalkış desteği (Hill Holder), damper versiyonlarda retarder gibi fonksiyonel özellikler de yine standart donanımda yer alıyor.

SINIFINDA EN GÜÇLÜ MOTOR FRENİNE SAHİP

Cursor 13, 410HP ve 500 HP güçlü motorlar ile donatılan TRAKKER’da motor freni 464 kW 2400 d/d güce sahip olup retarder opsiyon olarak sunuluyor. TRAKKER serisi sınıfında en güçlü motor frenine sahip. Şantiye şartları için tam çelik tampon, far koruma standart olarak yer alıyor. Ayrıca ön güneşlik de standart olarak sunuluyor. Yeni TRAKKER araçlarda üst yapı uygulamaları için daha çok fonksiyona ve esnekliğe sahip ara modül (expansion modul) kullanılıyor. 

TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ