Bu haberi 69. Sayı'da, 16. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 153 kişi tarafından okundu.
MASKİ’NİN ARAÇ FİLOSU BÜYÜYOR, HİZMETLER HIZ KAZANIYOR

MASKİ Genel Müdürlüğü, işlettiği 16 atıksu arıtma tesisinde ortaya çıkan atık çamurun taşınması için sızdırmazlık özelliği olan 4 yeni aracı daha bünyesine kattı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, başarıyla işleterek evsel nitelikli atıksu kaynaklı çevre kirliliğine son verdiği tesisler ile Manisa’nın geleceğine yatırım yapıyor. Bu kapsamda Atıksu Arıtma Dairesi Başkanlığı, il genelindeki tesislerde kullanılmak üzere sızdırmazlık özelliğine sahip 3 yeni konteyner ile bir adet römorku bünyesine kattı. Atıksu Arıtma Daire Başkanı Gökhan Çevik, teknik personel ile birlikte araçları inceleyerek kontrolünü gerçekleştirdi. İşletim esnasında ortaya çıkan ve tehlikesiz atık özelliğinde olan arıtma çamurları, yeni araçlar sayesinde Akhisar ve Turgutlu atıksu arıtma tesislerindeki solar çamur kurutma ünitelerine taşınarak süreç hızlandırılacak.

MASKİ, son teknolojiyi kullanarak çevreyi koruyor

Atıksu Arıtma Dairesi Başkanı Gökhan Çevik, tesislerin işletim sürecini daha modern sistemlerle gerçekleştirmek için teknolojiyi yakından takip ettiklerini ifade etti. Daire Başkanı Çevik, “Ekolojik dengenin sağlanması noktasında atıksu arıtma tesislerinin büyük rolü var. Evsel nitelikli atıksuların doğal ortama zarar vermemesi için büyük bir özveri ile işlettiğimiz 16 atıksu arıtma tesisinde ortaya çıkan çamurları Akhisar ve Turgutlu’daki tesislerimizde bulunan solar çamur kurutma ünitelerine taşıyoruz. Tesislerden taşınan arıtma çamurları, bu ünitelerde kurutularak hacimleri azaltılıyor. Sonrasında ise tesislerde toplanan malzemeler, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Düzenli Depolama Alanı’na taşınıyor. Böylece, çevreye zarar verebilecek her türlü tehlikenin önüne geçmiş oluyoruz” dedi.

TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ