Bu haberi 69. Sayı'da, 28. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 274 kişi tarafından okundu.
İTT LOJİSTİK, TIRSAN TANK KONTEYNER TAŞIYICI İLE SEKTÖRE ÖRNEK OLACAK

Türkiye’de taşımacılık standartlarını yükselten TIRSAN, tehlikeli madde taşımacılığına yönelik çözümleriyle verimli ve çevreci modelleri müşterileriyle buluşturuyor. Likit taşımacılığında uzmanlaşan İTT Lojistik filosuna 20 adet TIRSAN Tank Konteyner Taşıyıcı kattı. İTT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, “Aynı işi daha ucuz ekipmanla yapabilirdik ama verimliliği, insan ve çevre sağlığını geri plana atmış olurduk. Yaptığımız işte örnek olmak için bu yatırımı yaptık.” dedi.

Tehlikeli madde taşımacılığında uzmanlaşan firmaların ilk tercihi Tırsan oluyor. Likit kimyasal ve tehlikeli madde taşımacılığı konusunda rekabetçi, kaliteli ve yaratıcı lojistik çözümleri sunan İTT Lojistik filosuna 20 adet TIRSAN Tank Konteyner Taşıyıcı kattı. Araçların teslimatı için Tırsan Adapazarı üretim tesislerinde özel bir tören düzenlendi. Teslimat törenine, Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Nuhoğlu, İTT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık, Genel Müdür Yardımcısı Didem Öztanık, Genel Koordinatörü Muhammet Çil ve Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç katıldı.

TIRSAN YURTİÇİ TAŞIMACILIKTA STANDARTLARI YÜKSELTTİ

Teslimat töreninde konuşan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu “ADR’li taşımalarda ve likit taşımalarda, yük güvenliği kriterleri önceden sadece uluslararası taşımacılık için söz konusuydu. Şimdi ise yurtiçinde yapılan taşımalarda da uluslararası standartlar var. Yurtiçi taşımalarda kullanılan araçlardaki standartlar ile bu araçlardaki verimlilik ve kaliteye baktığınızda Batı’da ne varsa Türkiye’de de var. Tırsan’ın varlık nedeni de bunu sağlamak.” dedi.

TIRSAN İLE YAPTIĞIMIZ İŞLE ÖRNEK OLACAĞIZ

İTT Lojistik Kurucu Başkanı Tekin Öztanık da yaptığı konuşmada, likit taşımacılığında uzmanlaşmış bir firma olduklarına dikkat çekti. Öztanık, işlerini güvenli ve sorunsuz yapmak için taşıma operasyonlarında kullandıkları ürünleri belirli kriterlere göre seçtiklerini söyledi. Odak noktalarının çevre ve insan sağlığına zarar vermeden işlerini yürütmek olduğunu anlatan Öztanık, “Aynı işi daha ucuz ekipmanla da yapabilirdik. Ancak bu durumda çevre, insan sağlığını ve güvenliği geri plana atmış olurduk. Yaptığımız işte örnek olmak için sürekli yatırım yapıp, güvenlik kriterlerine uygun araçları filomuza katıyoruz. Bu nedenle yatırımımızı Tırsan’a yaptık. Yabancı misafirlerimizin birçoğu da bu modele bakarak hayranlıklarını dile getiriyorlar. Biz, onların yaptıklarını da görüyoruz. ‘Demek ki bunlar Türkiye’de yapılabiliyor’ diyorlar. ,

TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ