Bu haberi 70. Sayı'da, 6. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 261 kişi tarafından okundu.
PROFİMAK MAKİNE YENİ FABRİKASI’na TAŞINDI

2012 Yılında Ankara’da kurulan ve bugüne kadar inovatif çözümler, elektrikli ve konvansiyonel temizlik araçları imalat-satış-servis-yedek parça konularında pek çok projeye imza atan Profimak makine 27 Temmuz Cuma günü yeni fabrikasını Ankara Saraykent Sanayi sitesinde açtı. Açılışa belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile sektörün önemli isimlerinin yanı sıra pek çok davetli katıldı.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Profimak Makine tarafından geliştirilen proje ile hem yakıtta hem gürültü kirliliğinde  hem de çevre kirliliğine sebep olan egzoz  gazlarının emisyon değerlerinin sıfırlanmasında çok büyük tasarruf sağlanıyor. Bilhassa kamu hizmetinde kullanılan ağır vasıta araçların üst yapılarını elektrikli sisteme  çevrilmesi  esasına dayanan uygulama ile geceleri çöp toplayan araçların yarattığı gürültü ve aşırı yüksek devirlerde çalışmaya bağlı yakıt tüketimi son derece azaltılırken, egzoz gazlarının zararları neredeyse sıfırlanıyor.

SIFIR EMİSYON sloganı ile yola çıkan Profimak altı yıldan bu yana proje üzerinde çalışıyor ve her geçen gün inovatif çözümler sağlıyor. Hali hazırda belediye ve belediyelere hizmet veren firmalarda kullanılan sistemin pratik olarak da referansları mükemmel.

Araç motorundan tahrikli olmaması ve yüksek devirde çalışmaya ihtiyaç duymaması
nedeniyle çok ciddi oranda yakıt tasarrufu sağlamasının yanında, elektrik motoru dışında ek bir

güç kaynağına ihtiyaç duymadığından; bir yandan araç motor ömrü uzarken diğer yandan da

periyodik bakım aralıklarının uzaması imkanı sağlanıyor.

Konvansiyonel sistemlere göre ses desibeli % 33 oranında azalıyor,

genel alanlarda çalışırken araç motorunun çalışmasına da gerek kalmıyor.

 


TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ