Bu haberi 71. Sayı'da, 8. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 133 kişi tarafından okundu.
11-13 Ekim’de Ankara’da gerçekleşecek olan Lojistik Zirvesi ile ilgili Türkel Fuarcılık’ın Proje Direktörü Sayın Hale Çorbacı ile bir röportaj gerçekleştirdik...

-11-13 Ekim’de başkentte yapılacak olan Ankara Lojistik Zirvesi’nden bahsedebilir misiniz?

 

Eş zamanlı fuar ve konferans olarak gerçekleşecek zirve; UND, UTIKAD, AND, TREDER, TÜRKLIM, PETDER, TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ ve BSEC-URTA desteği ile TURKISH CARGO, CEVA LOGISTICS, VIS PRIMAS, TOBB UND  VOIDA LOJISTIK , SCANIA, HEPSIEXPRESS sponsorluklarI altında gerçekleşecektir.

 

Lojistik  hizmeti verenler başta olmak üzere, üretim, tedarik ve depolama hizmeti veren firmalar, kargo sahipleri, liman işletmecileri, sektör yatırımcıları bilişim ve kargo firmaları açık alanda ise kamyon-tır, dorse, konteyner, forklift üreticileri ürünlerini  sergileyecek ve yeni iş bağlantıları yapma imkani bulacaklardır.

 

-Zirvenin Ankara’da düzenlenmesinin temel sebebi hakkında neler söylemek istersiniz?

Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara, coğrafi konumu nedeniyle lojistik faaliyetler açısından önemli bir noktada yer almaktadır. 700.000 m2’ilk bir alana kurulan Ankara Lojistik Üssü sayesinde başkent Ankara bir lojistik merkez haline gelmiştir. Zirvenin burada yapılmasının temel sebebi Avrupa’nın en modern lojistik üssünün ve ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarının burada yer almasıdır.

Zirve kapsamında düzenlenecek konferansta ise Lojistik sektörü ile ilgili önemli konular üst düzey konuşmacılar tarafından konuşularak tartışılacaktır.

 

-Zirvenin katılımcı profilinden bahsedebilir misiniz? Zirven sektörün hangi kollarından firmalara açıktır?

Zirvenin temel katılmcı profilini, lojistik hizmeti veren firmalar, yük taşıyıcıları, karayolu, demiryolu, denizyolu ve hava taşımacılığı yapan firmalar, proje taşımacılığı, intermodal taşımacılık, kargo firmaları, liman işletmecileri, tedarikçiler, konteynır, römork, çekici, treyler üreticileri, yazılım firmaları, depo ve raf sistemleri, kuyruk hizmetleri, sigorta ve finans kuruluşları, üniversiteler, ilgili yayın kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları oluşturmaktadır.

 

-Zirvenin ziyaretçi profili ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Zirveyi kimler mutlaka ziyaret etmeli?

Zirve tüm sektörlerden ithalat ve ihracatçılar, lojistik firma sahipleri, liman ve terminal işletmecileri, savunma sanayi firmaları, kargo sahipleri, sektör yatırımları, akademisyenler,  ögrenciler, ilgili dernek ve birlikler, ilgili yayın kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları oluşturmakta olup zirve; lojistik sektöründe bulunan ve hizmetlerini kullanan, merak edip bilgi almak ve network geliştirmek isteyen tüm ziyaretçilerimize açık olacaktır.

 

-Zirve, lojistik sektöne ne tür katkılarda bulunacak? Katılmak isteyen firmalara ne tür tavsiyelerde bulunmak istersiniz?

 

Zirvenin lojistiğin kalbi olarak bilinen Lojistik üssünde yapılması ve kamu-özel işbirliğine açık  bir atmosfer oluşturması hususunda diğer organizasyonlardan ayrılmaktadır. Buna ilave olarak  bahsettiğim gibi  zirve, sektörde faaliyet gösteren tüm firmaların bir araya gelip yeni ürün ve hizmetlerini tanıtmalarına, iş bağlantıları yapmasına ve ayrıca düzenlenecek olan konferansta sektörle ilgili önemli konuların konuşulup tartışılmasına imkan sağlayarak lojistik sektörünün gelişimine katkıda bulunan bir platform olacaktır.

Katılmak isteyen firmalara tavsiyem, bizlerle iletişime geçerek katılım hususundaki taleplerini bize iletmeleridir. Zirvemize çeşitli şekillerde katılım imkanı bulunmaktadır.

 

-Zirvenin diğer kanadını oluşturan konferans kısmı hakkında neler söylemek istersiniz?

Zirve kapsamında fuar ile eş zamanlı düzenlenecek olan konferansta önemli oturum konuları olacaktır. Konuşmacılar arasında, UND Başkanı Çetin Nuhoğlu başta olmak üzere, UTIKAD Başkanı Emre Eldener, Turkish Cargo Genel Müdür Yardımcısı Turhan Özen, UNSPED CEO’su, Dr. Hakan Çınar, Ceva Lojistik Satış ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Murat Karadağ, Ekol Lojistik Taşımacılık Genel Müdürü Murat Boğ yer almaktadır.

TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ