Bu haberi 72. Sayı'da, 6. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 274 kişi tarafından okundu.
IAA 2018: ZF yeni nesil teknolojileri ile çevreci ve otonom lojistik çözümlerini tanıtıyor

IAA 2018: ZF yeni nesil teknolojileri ile çevreci ve otonom lojistik çözümlerini tanıtıyor

 

  • Geliştirilen otonom sürüş ve akıllı bağlantı çözümleri, gönderici deposundan alıcının teslimat noktasına kadar olan tüm lojistik operasyonlarını sadeleştiriyor.
  • ZF’nin geliştirdiği sürücüsüz ve elektrikli teslimat aracı, “son kilometre (last mile)” lojistik felsefesinde devrim yaratıyor.
  • ZF, önümüzdeki beş yıllık süreç içerisinde e-mobilite ve otonom sürüş alanlarına 12 Milyar €’dan fazla yatırım yapmayı planlıyor.
  • ZF CEO’su Scheider, firmanın gelecek hedefleri doğrultusunda ilerlediğini söyledi.

 

Hannover/Friedrichshafen Lojistik sektörü konu sürüş koşullarının otomasyonu olduğunda binek otomobil segmentini geride bırakıyor. ZF, inovatif konseptleri ve büyük yatırımlarıyla, bu akımı destekliyor. Örneğin; ZF’nin seri üretim evresi için sunduğu teknolojiler ve akıllı bağlantı çözümleri, ticari araçlarda lojistik operasyonlarını bağımsız bir şekilde yürütebilen otonom sürüş fonksiyonları ve kurye destek asistanlığı sağlıyor. Otonom teslimat kamyonları, “son kilometre (last mile)” teslimatları daha verimli hale getirecek ve gelecekte daha da artacak olan sevkiyat hacimlerinin etkin bir şekilde yönetilmesini sağlarken, şehiriçi trafiğin azaltılmasına da yardımcı olacak. ZF için e-mobilite ve otonom sürüş stratejik planlama anlamında büyük öneme sahip ve firma tarafından önümüzdeki beş yıllık süreç içerisinde bu alanlara 12 Milyar €’dan fazla bir yatırım yapılması planlanıyor.

ZF, IAA 2018 fuarındaki “Akıllı Lojistik” temasıyla, sahip olduğu otomasyon – akıllı bağlantı ve elektrifikasyon teknolojilerini, tüm lojistik zinciri için entegre ve göz alıcı çözümler olarak sunuyor. Araç işletim maliyetlerinin düşürülmesine verilen önem ile güvenlik ve verim alanlarındaki gelişmelerin etkisiyle, ticari araç segmentinde otonom sürüş uygulamalarının daha hızlı bir şekilde hayatımıza gireceğine inanılıyor.

 

ZF Friedrichshafen AG CEO’su Wolf-Henning Scheider, ZF standındaki açılış konuşmasında, “Teslimatların daha yalın, hızlı ve güvenli yapılabilmesi için ‘son kilometre (last mile)’ lojistik anlayışında bir devrim yaratıyoruz. Bu sebeple, konsept çalışmalarımızı önümüzdeki iki yıllık süreç içerisinde seri üretim aşamasına hazır hale getirebilmek için iş ortaklarımız ve müşterilerimiz ile birlikte çalışıyoruz.” şeklinde belirtti ve sözlerine şu şekilde devam etti. “İnovatif ve pratik çözüm üretmekteki sistem uzmanlığımızı pazara daha hızlı sunabilmek adına, sadece e-mobilite ve otonom sürüş alanlarına önümüzdeki beş yıllık süreç içerisinde 12 Milyar €’dan fazla yatırım yapacağız. Yeni teknoloji geliştirme harcamalarındaki artış ve global pazarlardaki zorluklara rağmen, ZF hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. Satış hedefleri, yatırım artışları ve borçların azaltılması gibi yıllık hedeflerimizi gerçekleştireceğiz.”

TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ