Bu haberi 72. Sayı'da, 8. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 156 kişi tarafından okundu.
Allison Transmission, IAA'da 9 vitesli şanzımanının global lansmanını yaparken genişleyen elektrikli ürün portföyünü tanıttı

Allison Transmission, IAA'da 9 vitesli şanzımanının global lansmanını yaparken genişleyen elektrikli ürün portföyünü tanıttı

 

Yeni ürünlerinin yanı sıra Allison Transmission, müşterileri için etkin filo yönetimi sunduğu çalışmalarına da kesintisiz olarak devam ediyor.

 

Allison Transmission, 67. IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda orta segment hizmet araçları için geliştirdiği tam otomatik 9 vitesli şanzımanını ve menzili arttırılan elektrikli hibrid sistemlerini tanıttı.

 

Allison Transmission CEO ve Başkanı David S. Graziosi fuarda yaptığı açıklamada; "Şu an Allison’ın ve sektörümüzün bir parçası olduğum için büyük heyecan duyuyorum. Günümüzde sektörümüz, hızlı bir değişim içinde ve Allison da bu değişime uyum sağlayarak son daha hızlı girişimlerde bulunuyor” diye belirtti.

 

Derin ilk vites oranı ve sektöre yön veren ilk vites-son vites oran kapsamıyla Allison 9 vitesli şanzıman; tork konvertörünün birinci viteste erken lock up yapmasını sağlayan yüksek verimli dişli tasarımı sayesinde önemli bir yakıt tasarrufu sunuyor. Ayrıca dokuz vitesli şanzıman, motor yeniden başlatıldığında şanzımanın direkt devreye girmesini ve aracın aynı pozisyonda tutulmasını sağlayan entegre start-stop sistemini kapsıyor. Çeşitli uygulamalara değer katan dokuz vitesli yeni model, dağıtım kamyonları ve okul servisleri için ideal çözüm oluyor.

 

Graziosi açıklamasında; “Bu yeni şanzıman ile Allison, yakıt verimliliği ve araç emisyonlarına ilişkin standartları sağlamaya olan kararlılığını ortaya koyuyor” dedi.

TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ