Bu haberi 74. Sayı'da, 4. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 341 kişi tarafından okundu.
Hyundai 30BH-9 forklift ile gerçek gücü hissedin

3 ton kapasiteli, elektrikli 30BH-9 forkliftler, red-dot ödüllü yeni tasarımları ile her operatöre rahat sürüş, artan verimlilik ve kolay bakım imkanı sağlamaktadır. Kusursuz performans ve mükemmel dayanıklılık ile 30BH-9 her işiniz için ideal çözümü sunar!

Operatörlere göre tasarlandı - güvenlik ve rahatlık bir arada 30BH-9’un kabini ferahtır ve emniyet göz önüne alınarak tasarlanmıştır. OPSS (Operatör Mevcudiyet Algılama Sistemi) ile donatılmıştır ve operatör koltuğunda değilse yürüyüş engellenir. Ayrıca çatallar indirilirken, indirme kontrol valfi sayesinde çatalların hareketleri kontrol edilir ve hidrolik sistemdeki herhangi bir hasar durumunda çatalların aşağı düşmesi engellenmiş olur. Makine üzerindeki viraj kontrol sistemi, dönme yarıçapına bağlı olarak sürüş hızını kontrol eder; sürücünün daha yumuşak ve daha hassas bir dönüş işlemi yapabilmesi için hızı düşürür. Daha düşük biniş yüksekliği (400 mm), operatörün kabin içine daha kolay ve daha güvenli bir şekilde binmesini ve inmesini sağlar. Ayarlanabilir direksiyon kolonuna sahiptir ve gaz pedalı konumu, sürücü konforu en üst düzeyde olacak şekilde belirlenmiştir. Ayarlanabilir süspansiyona sahip Grammer koltuk, standart olarak sunulmaktadır. Ü s t e l i k , optimum performans sunan ıslak disk fren sistemi, otomatik arıza teşhis edebilen LCD monitör, hidrostatik servo direksiyon, artırılmış asansör eğim açısı, makinanın geri kaymasını engelleyen anti-rollback sistem, artırılmış yürüyüş hızı ve tırmanma açısı, operatör algılama sistemi (OPSS) standart olarak sunulmaktadır. Ağırlık göstergesi Ağırlık göstergesi, tartı sistemindeki basıncı ölçer. Böylelikle, çataldaki yükün ağırlığı tanımlanabilir. Bu ağırlık LCD monitörde görüntülenir ve yükü taşımanın güvenli olup olmadığı operatöre bildirilir. Hyundai 30BH-9 akülü forkliftlerde ağırlık göstergesi standart olarak bulunmaktadır. Geniş görüş açısı 30BH-9 görüş açısı, güvenli bir çalışma sağlamak için kusursuzdur. Optimize edilmiş lift silindiri düzenlemesi, operatöre daha geniş bir görüş açısı sağlar ve panoramik ayna, geri sürüşte operatörün görüş hakimiyetini artırır. Güçlü baş üstü koruması CEE ve ANSI yönetmeliklerini karşılar ve yalnızca daha fazla koruma sağlamayıp, aynı zamanda ‘360 derece’ görüş deneyimini de sunar. Makinelerin halojen farları (isteğe bağlı) ve arka LED kombine ışıkları, her koşulda sürücünün görüşünü sağlar - karşı ağırlığa monte edilen arka reflektörler ile güvenlik daha da artırılmıştır.

Hyundai 30BH-9 Akülü Forkliftlerle Enerji Verimliliği 30BH-9, 3000 kg’lık yük kapasitesine sahiptir ve hangi uygulamada olursa olsun yüksek üretkenlik ve verimliliği garanti eder. 80V aküsü ile çok daha az enerji kaybı ve en ağır çalışma koşullarında çok daha verimli kullanım olanağı sağlar. Anti-geri kaydırma sistemi standart olarak sunulmakta ve makinenin rampada geri kaymasına karşı koruma sağlamaktadır. Ayrıca rampada kusursuz olarak kalkış yapılmasına olanak sağlar. 30BH-9 tam yüklü halde % 22 tırmanma kabiliyetine ve yüksüz halde 19 Km/s lik sürüş hızına sahiptir. İsteğe bağlı özellik olarak, asansör dik konumdayken eğim hareketini otomatik olarak durdurarak üretkenliği daha da geliştiren ‘otomatik çatal düzleştirme sistemi’ bulunmaktadır. 30BH-9 forkliftlerde aynı zamanda daha etkin kumanda kolları kullanılmaktadır. Hızlı ve hassas manevra için hidrolik kaldırma koluna monte edilmiş elektronik yön seçici ve ikincil korna bulunmaktadır. Opsiyonel parmak ucu kumanda kolları, daha hassas kontrol ve yorulmadan çalışma olanağı sağlayan bir seçenek olarak sunulmaktadır. Ergonomik olarak tasarlanmış kol dayama, sürücünün vücut şekline uyacak şekilde ileri ve geriye doğru ayarlanabilir. Hyundai, 30BH-9’ u bileşenlere kolay erişime imkanı ile tasarlamış ve bakımı kolaylaştırmıştır. Ayrıca, akü bölmesi, akünün kolaylıkla çıkarılıp yerleştirilebilmesi için akü çıkarma tertibatı ile donatılmıştır. Düşük bakım maliyeti AC teknolojisine sahip, kapalı, sürücü ve pompa motoru, güç, uzun bakım aralıkları ve kanıtlanmış dayanıklılığı bir araya getirir. Fırçasız AC motor, verimliliği artırır ve bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltır. Hyundai forklift serisinin tamamında ıslak frenler standarttır. Her koşulda ıslak frenler üstün fren kuvveti sağlar ve sistem neredeyse hiç bakım gerektirmez. Böylece emniyet, güvenilirlik artar ve forkliftlerde bakım maliyeti azaltılır.

Geliştirilmiş LCD ekran 3,5 “ akıllı grafik özelliklerine sahip renkli LCD ekran, operatörün makineyi kolayca ve verimli bir şekilde kontrol etmesini sağlar. Ekran, hız ve hızlandırıcı seviyeleri, direksiyon açısı ve sürüş yönü hakkında bilgi sağlar. Ayrıca akü deşarj göstergesi, çalışma saati sayacı ve çalışma modu göstergesi mevcuttur. İsteğe bağlı yük göstergesi, monitördeki yük ağırlığını gösterir. Monitör, ayrıca operatörün, yüksek, normal, ekonomik ve 7 km / s’lik bir sürüş hızı sunan yavaş mod gibi tüm çalışma koşullarını karşılayan çeşitli performans modlarının seçilmesine olanak tanır.

TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ