Bu haberi 75. Sayı'da, 22. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 208 kişi tarafından okundu.
Geleceği Aydınlatan Işık “TECRÜBE”

25.12.2018 tarihinde gerçekleşen Geleceği Aydınlatan Işık ” TECRÜBE ” Söyleşilerinin  4.cüsü Kahramankazan Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda yapıldı.

Kazan Sanayici ve İş Adamları Derneği ve Kazan Kaymakamlığı ve Kazan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenmekte olan proje kapsamında meslek liseli gençler, iş ve özel hayatında başarılı olmuş iş adamlarıyla buluşuyor. Tecrübeleri, hayat hikayeleri, başarıya nasıl ulaştıklarını iş adamlarının kendi ağızlarından dinleyen gençler, hayata hazırlanırken bu önemli tecrübelerden haberdar oluyor.

25.12.2018 tarihinde gerçekleşen Geleceği Aydınlatan Işık ” TECRÜBE ” Söyleşilerinin 4.cüsü Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda yapıldı. Moderatörlüğünü İlçe Milli Eğitim Müdür V. Kemal YILDIRIM´ın yaptığı söyleşinin konukları, Panda Alüminyum Genel Müdürü Mehmet ŞEHERLİ ve Profimak İş Makinaları Genel Müdürü ve aynı zamanda Araç ve Araçüstü Ekipmancılar ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği Başkanı  Burhan FIRAT´ dı.

Söyleşiye İlçe Kaymakamı Engin AKSAKAL, KASİAD Başkanı Zafer Korkmaz ve Genel Koordinatör Özgül SÜZEN, Milli Eğitim Şube Müdürü Adil ÖZTÜRK, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Son derece sıcak ve samimi bir havada geçen  programda  öğrenciler  sorularla merak ettikleri konuların cevaplarını aldılar.

İlçe Kaymakamı Engin AKSAKAL konuşmasında tecrübenin önemine, gençlerin gelecek için ne kadar önemli olduklarına ve iyi bir eğitimin gerekliliğinin altını çizdi. Bu etkinliklerle gençlere aslında ne kadar büyük bir imkan sunulduğuna vurgu yapan Aksakal, hedef koymanın ve hedefe ulaşmak için çaba göstermenin, çalışmanın gerekliliğini, kendilerinin de çalışan tüm gençlerimizin yanında olduklarını ifade etti.

Yaşanmışlıklarından, iş hayatına nasıl başladıklarından, ne tür zorluklarla mücadele ederek bu noktaya geldiklerini öğrenci gençlere örneklerle anlatan ve gençlere önemli ip uçları veren, kariyer planlarına ışık tutan her iki konuk da büyük ilgi gördü.

TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ