Bu haberi 11. Sayı'da, 14. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 335 kişi tarafından okundu.
Mercedes-Benz Türk Çocuklara Trafik Eğitimi Vermek Üzere Yola Çıkıyor…

Mercedes-Benz Türk, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfıyla (TEGV) birlikte trafiğin en savunmasız katılımcıları olan çocuklara trafikte doğru ve dikkatli davranmalarını sağlayacak yeni bir eğitim programına başlıyor.

Çocukları olası tehlikelere karşı yaşlarına uygun bir yaklaşımla bilinçlendirmek ve güvenliklerini sağlamak üzere Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi Daimler AG  tarafından 2001 yılından bu yana çeşitli ülkelerde uygulanan MobileKids Trafik Eğitim Projesi Türkiye’de de hayata geçiriliyor. Bugüne kadar Almanya, Hindistan, Malezya, İsrail, İtalya, Çin ve Macaristan’da uygulanan MobileKids projesiyle 1,3 milyon çocuğa ulaşıldı.

Çocuklara yönelik bir projenin çocuk eğitimi konusunda uzmanlaşmış kuruluşlar tarafından yapılması gerektiğine inanan Mercedes-Benz Türk, MobileKids projesinde TEGV ile işbirliği yapıyor. Bu kapsamda çocuklara birebir ulaşılması için TEGV’in gezici öğrenim birimi eğitime dahil edilerek ilk tematik ateş böceği olan Trafik Ateş böceği hazırlandı. Şubat 2013’den itibaren Trafik Ateş böceği “Çocuklar Yollarda” sloganıyla Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ilköğretim çağındaki çocuklara trafik eğitimi verecek.

Proje’nin ilk 5 yılında, her yıl 3-4 farklı ilde bulunan yaklaşık 7-8 okulda  etkinlik yapılması, her yıl 1-2 coğrafi bölgeye gidilmesi ve 5 yılın sonunda ülkemizin 7 bölgesine ulaşılması planlanıyor.

Trafik Ateş böceği’nin yanı sıra MobileKids web sitesi (http://tr.mobilekids.net) projenin bir diğer önemli aracını oluşturuyor. MobileKids web sitesi içerdiği trafik konulu  oyunlarla çocuklara eğlenerek öğrenme fırsatı sunarken, ailelerine trafik eğitimi konusunda yararlı bilgiler veriyor. Ayrıca MobileKids projesi sosyal medyada da yer alarak Facebook sayfasıyla daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.

Trafik Ateş böceği’nin ilk durağı Küçükçekmece Arif Nihat Asya İlköğretim Okulu olarak belirlendi. Sonrasında 2013 yılında sırasıyla Aksaray ve Manisa’da ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenen okullarda eğitimler devam edecek. 

TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ