Bu haberi 2. Sayı'da, 22. sayfada bulabilirsiniz.
Bu haber sizden önce 519 kişi tarafından okundu.
ÇANKAYA BELEDİYESİ, İKİNCİ KEZ “ÇÖPTEN ADAM OLUR MU” GERİ KAZANIM PANAYIRINI DÜZENLEDİ

    Çankaya Belediyesi 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü, Ahlatlıbel Spor ve Dinlenme Tesisleri’nde, bu yıl ikincisini düzenlediği ve içerisinde birçok etkinliğin yer aldığı “Çöpten Adam Olur Mu?” isimli Geri Kazanım Panayırı ile kutladı.

    Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün planladığı panayırda; uçurtma, origami, bez çanta, mozaik ve mask atölyeleri, el emeği ürünleri, çocuklara yönelik tiyatro oyunu, geri kazanım malzemelerinden yapılmış kıyafetlerin segisi yapıldı. Ayrıca; etkinlikte, çocuk defilesi ve sevilen müzik grubu Pinhani de yer aldı.

    Panayırın içeriğiyle doğduran ilgili olarak, Ambalaj Atıkları, Bitkisel Atık Yağlar, Atık Camlar, Atık Piller, Atık Elektrik ve Elektronik Eşyalar ile ilgili lisanslı firma, dernek ve vakıflar da stantlarıyla hazır bulundu.

    Daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre için; kâğıt-karton, plastik, metal, cam vb. atıklar, bitkisel atık yağlar, atık piller, atık elektrikli ve elektronik eşyaların kaynağında ayrı toplanması gerekliliği ve geri dönüşümün önemi konusunda vatandaşların, özellikle çocukların bilinçlendirilmesinin amaçlandığı programda, gerçekleştirilen etkinliklerle vatandaşların güzel ve keyifli bir gün geçirmesi de sağlandı.

TÜM HABERLER
YAZARLARIMIZ